"Fatih Akın da bir gün düşman olarak anılacak"

Aktüel yazarı Ersoy Dede bugünkü yazısını kariyerini Türkiye düşmanlığı üzerine kuran Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın’a ayırdı. Sözde Ermeni soykırımının filminden sonra PKK/PYD filmini yapacağını açıklayan Fatih Akın’a Altın Küre ödülü verilmesini eleştiren Ersoy Dede yazısını şu sözlerle bitirdi: “Ama unutmasın ki, o da günün birinde, tıpkı Cem Özdemir gibi, sadece adı bize benzeyen bir düşman olarak dışlanıp kalacak.”

Fatih Akın da bir gün düşman olarak anılacak

İŞTE AKTÜEL YAZARI ERSOY DEDE'NİN YAZISINDAN BAŞLIKLAR

Hatırlasanıza, Orhan Pamuk, İsviçre'de yayınlanan Tagesanzeiger gazetesinin Das Magazin isimli kültür ekine konuşmuş ve ".. 30 bin Kürt'ü ve bir milyon Ermeni'yi öldürdük, Türkiye'de hiç kimse bunu dile getirmeye cesaret edemiyor. Ben ediyorum.." demişti.. Sonra 'Nobel edebiyat ödülünü alan ilk Türk' olarak geçmişti kayıtlara.. Şimdi de Fatih Akın..

The Cut ile nasıl soykırım yaptığımız yalanını tahkim ederken, Smash The Daesh ile de, PKK'nın bir terör örgütü değil özgürlük için savaş veren kahramanlar olduğu alçaklığını beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.. Bu kendi kültürüne yabancı, kendi özüne düşman, kendi insanını her fırsatta aşağılayan, dahası tarihine iftiralar yükleyen bir adamın kaldırdığı ödülle falan kimse kusura bakmasın da gurur duyamıyorum. Böyle saya söve ödüller toplamaya devam etsin. Lafımız yok. Ama unutmasın ki, o da günün birinde, tıpkı Cem Özdemir gibi, sadece adı bize benzeyen bir düşman olarak dışlanıp kalacak. Cem Özdemir de vaktiyle Alman siyasetindeki başarılarıyla bizi gururlandıran bir Türk evlâdıydı.. Fakat kendine bambaşka bir yol çizdi.. Fatih Akın da onun yolunda izinde ilerliyor.. Yolu açık olsun..

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN