Zihnini Feto’ya adayanlardan Müslüman olmaz

Zihnini Feto’ya adayanlardan Müslüman olmaz
Boğaziçi Üniversiteliler Derneği 14. Olağan Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ insanların zihinlerini kayıtsız şartsız itaat duygusu ile çökertirken 15 Temmuz'daki gibi vahşetlere de yönelmiştir. Zihnini Amerika'da yaşayan şarlatana adayan mankurtlardan bilim adamı da Müslüman da olmaz" diye konuştu.

BU MU ÖZGÜRLÜK?
"Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim görmekle yerli ve milli duruş sergilemek asla birbirinin zıttı değil" diyen Erdoğan şöyle devam etti:
"Bundan birkaç asır öncesine kadar dünyanın bilim ve sanat merkezi bizim coğrafyamızdı. İbni Sina tıp doktorluğuyla, Mimar Sinan mimari dehasıyla, Piri Reis coğrafyacılığıyla birer kutup yıldızı gibi yol göstermişlerdir. Cumhuriyet döneminde de ülkemize kendi birikimimize sahip çıkacak küresel düzeyde pek çok bilim yuvaları kurulmuştur. Üniversitemizin temelinin yabancı bir eğitim kurumuna dayanıyor olması bu zemine oturtulmasına asla mani değildir. Çok seslilik ile kendi ülkesine yabancılık arasındaki çizgiyi bilmeden de bunu yaşatamayız.
Eğitim öğretim özgürlüğü, düşünce özgürlüğü hep konuşulur. Buradaki hocalarımız acaba nereye kadar pergellerini açıyorlar? Belli bir fikrin savunucusu olanlara kapıyı aç, belli fikrin savunucusu değilse kapıyı kapat, bu mu özgürlük?

PROFESÖR MÜSVETTESİ
Bilimin olmadığı yerde sadece cehalet değil, vahşet de kök salmaya başlar. Terör niye üniversitelere yerleşmiştir? Bizim yıllarımızda anarşiydi, daha sonra bu teröre dönüştü. Üniversitelerimiz, bizim huzur mekânlarımız olmalı. Oralarda kalemlerin, bilgisayarların, laptopların konuşması lazım. Selçuklu'yu yıkılışa götüren Haşhaşi dalgası, bir yanıyla cehalet, bir yanıyla vahşet kokuyordu. Bugün de Türkiye, benzer saldırılarla karşı karşıyadır. FETÖ, insanların zihinlerini kayıtsız şartsız itaat duygusuyla çökertirken, 15 Temmuz'daki gibi vahşetlere de yöneltmiştir. Zihnini Amerika'da yaşayan şarlatana adayan mankurtlardan bilim adamı da, Müslüman da olmaz.
Kim ki sen düşünme, akletme diyorsa; bilin ki orada bir şeytanlık vardır. Pensilvanya. Ne diyorlar? O dediyse doğrudur. Profesör müsveddesi var. O bize şah damarından yakındır diyor. Bize şah damarından yakın sadece Allah'tır. Bu ifade şirktir, şirk. O kim ya? Şarlatanın teki."
BİZE ULAŞIN