Cuma namazı saat kaçta? - İşte İstanbul Cuma namaz vakitleri sayfası!

Müslüman alemi bugün bir Cuma gününe daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Dua ve ibadetler ile geçirilecek bu önemli günün sabahında ''Cuma namazı saat kaçta'' sorusu merak ediliyor. Camilerin dolup taşacağı Cuma namazı öncesi İstanbul ve il il cuma namazı vakitlerini sizler için derledik. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde Cuma namazı saat kaçta?

Cuma namazı saat kaçta? - İşte İstanbul Cuma namaz vakitleri sayfası!

Her hafta olduğu gibi bugün yine camiler dolup taşacak. Dua ve ibadetler ile geçirilen Cuma gününün sabahı ''Cuma namazı saat kaçta'' cevabı en çok araştırılan sorulardan birisi oldu. Milyonlarca Müslüman bir önemli güne daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer iller için Cuma namazı vakitleri sabah.com.tr'de. İşte il il ezan saatleri...

BUGÜN CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

İstanbullular bugün Cuma namazını 13:18'de okunacak ezanın ardından kılacaklar. Ankara'da ise bugün ezan 13:03'te okunurken, İzmir'de 13:26'da okunacak. Diğer iller için ezan vakitlerine ise aşağıda bulunan sayfamızdan ulaşabilirsiniz

CUMA NAMAZ VAKİTLERİ

CUMA GÜNÜNÜN ÖNEMİ

Cuma günü, Müslümanların toplanma ve kaynaşma günleridir. İnsanların, kişisel işlerinin yoğunluğu nedeniyle birbirlerini görmekte zorlandıkları büyük şehirlerde, Cuma namazı buluşma ve kaynaşma için anlamlı bir neden olmaktadır. Bunun farkında olanlar; kişisel programlarını Cuma namazına göre ayarlar.

Cuma gününün önemi hakkında Yüce Allah "Ey iman edenler, Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman Allah'ı anmaya koşun. Alışverişi bırakın. Bilseniz bu sizin için daha iyidir. Namaz bitince yeryüzüne dağılın. Allah'ın lütfünden rızk isteyin Allah'ı çok anın ki mutluluğa erişesiniz."(Cuma 9-10) buyurmuştur.

Cuma; cem olmak, toplanmak manalarına gelir Cuma günü, Müslümanlar için çok önemli bir gündür. Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar. Topluca yapılan bu ibadet, o günü bayram günü değerine yükseltir.

Bu sebeble Cuma gününe Seyyidü`l-eyyam, yani; günlerin itibarlısı, efendisi de denir. Bütün hayırlı işlerin Cuma günü meydana geldiği; tarih boyunca pek çok kudsî hâdiselerin hep Cuma günü zuhur ettiği rivayet edilir.

CUMA MESAJLARI

"Allahım! Bilerek veya bilmeyerek isledigimiz hatalarimizi, günahlarimizi bagsla. BizlereMerhamet buyur. süphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin."

Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini mevlaya. Sen istemesini bilirsen, mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.
Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah'ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Allah'ım, habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

BİZE ULAŞIN