HDP şaşırtmadı! Afrin harekatına 'işgal' dediler

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, başkent Ankara'daki parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Partinin eş genel başkanı Kemalbay, Afrin'in Suriye savaşında çatışma yaşanmayan yegane yerlerden biri olduğunu savundu.

HDP şaşırtmadı! Afrin harekatına 'işgal' dediler

HDP YİNE ŞAŞIRTMADI! TERÖRİSTLERE KUCAK AÇTILAR

Afrin'de 'Zeytin Dalı' adı altında bir operasyon düzenlendiğinin söylendiğini belirten Kemalbay, "Ne zaman bir savaş, katliam olsa barışla anılan semboller kullanılır. Bu operasyon, 'Zeytin Dalı' adı altında bir işgaldir. Afrin ve Rojava'ya yönelik işgal girişimi ile karşı karşıyayız" diye konuştu.

Kemalbay, bir milyonu aşkın insanın yaşadığı Afrin'in Suriye savaşında belki de çatışmanın olmadığı yegane yerlerden biri olduğunu dile getirdi.

Savaştan kaçan birçok insanın Afrin'de yaşamlarını sürdürdüğünü ifade eden Serpil Kemalbay, şunları kaydetti:

HDP'DEN ALÇAK ÇAĞRI!

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin'de terör örgütünü vurdu, ses yine HDP'den geldi. HDP halkı kışkırtarak Türkiye içerisinde karışıklık çıkarmak için harekete geçti. HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay yaptığı açıklamada; "Bizler buradan tüm demokrasi güçlerine ve uluslararası kamuoyuna seslenmek istiyoruz. Afrin'de Kürt halkı yaşıyor. Rojava'da halklar bütün farklılıklarıyla yeni bir yaşam inşa ediyor. Rojava halkı müzakere süreçlerine katılmak için çaba harcıyor. Özgür, eşit, asil bir yaşamı inşa etmeye çalışıyor. Uluslararası kamuoyunu Rojava ve Afrin halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz. Aynı zamanda Türkiye halklarını, işçi sınıfını, sendikaları, demokratik kamuoyunu bu işgale karşı demokratik tepkilerini göstermeye davet ediyoruz." dedi

HDP Afrin operasyonu sırasında PKK'lılara ağlıyor

BİZE ULAŞIN