Meksika'daki uyuşturucu kartellerinin ABD'ye karşı silahlandırsak ne olur?

Mehmet Barlas bugünkü yazısında Türkiye’nin Afrin operasyonlarını anlamak istemeyenler için çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Türkiye’nin sözde müttefiklerinin sınırımızda terör örgütlerini silahlandırdığına vurgu yapan Barlas yazısını şu sözlerle bitirdi: “Türkiye'nin Suriye sınırı boyunca PKK/PYD terör oluşumuna silah desteği de vermenin, bizim Meksika'nın uyuşturucu kartellerine silah desteği vermemizden ne farkı vardır?”

Meksika'daki uyuşturucu kartellerinin ABD'ye karşı silahlandırsak ne olur?

MEHMET BARLAS'IN YAZISINDAN BAŞLIKLAR

Biz Türkiye olarak Amerikan sınırı boyunca yerleşmiş Meksika'nın uyuşturucu kartellerine silah yardımı yapsak... Bunların adamları ABD'ye uyuşturucu taşırken, sınır boyunca gözlemci kuleleri kurup, hedeflerine sağ salim ulaşmaları için her türlü desteği versek...
Washington'daki Türk Büyükelçisi görevinden ayrılırken basına "Son aylarda uyuşturucutrafiğinde azalma olduğuna dikkat edin" diye, sanki kendisi bu trafiği kontrol ediyormuş gibi demeç verse...

Türkiye nire...
ABD'deki aklı başında adamlar öncelikle "Türkiye nire, bizim Meksika sınırımız nire" diye tepki göstermezler miydi? Sonra da Türkiye'nin bu akıl dışı davranışı karşısında herhalde misillemelere girişirlerdi.

ABD nire...
Peki ama Türkiye'nin Suriye sınırı boyunca PKK/PYD terör oluşumuna silah desteği de vermenin, bizim Meksika'nın uyuşturucu kartellerine silah desteği vermemizden ne farkı vardır?
Ankara'dan ayrılan ABD elçisi giderken "Son dönemde terör saldırılarında azalma yok mu" diye demeç de vermedi mi? Üstelik sözde aynı ittifakın üyesiyiz ve yetmezmiş gibi stratejik ortağız da bu ABD'yle... Bu ortaklığa bağlılığımızı kanıtlamak için Kore'ye asker gönderip şehitler de vermedik mi?

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN