TSK'nın beton bariyer taktiği teröristleri ters köşe yaptı

TSK'nın Afrin harekatı öncesi sınırda açtığı beton bariyerler medyaya yansımış terör örgütü de önlemlerini bu yönde almıştı. Ancak TSK'nın bu bariyerler yerine Afrin'e 7 ayrı kapıdan girmesi teröristleri şoka uğrattı.

TSK'nın beton bariyer taktiği teröristleri ters köşe yaptı

Afrin'e yönelik ilk intikal Şeyh Halid bölgesinden yapıldı. Terör örgütünün mayınlı tuzakları başarıyla etkisiz hale getirildi. Savaş jetlerinin vurduğu terör mevzilerine ek olarak daha önce giriş noktası olarak belirlenen kapılar geçişlerde kullanılmadı.

AFRİN TARAFINDA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPTIĞI HAZIRLIKLAR BOŞA ÇIKARTILDI

Sınır boyu güvenlik önlemi kapsamında yerleştirilen beton bariyerler son 10 günlük hazırlık süresinde bazı noktalardan kaldırılarak Afrin'e giriş noktası görüntüsü verildi. Operasyonun başladığı sabah saatlerinde daha önce hazırlanan noktalar değil, yeni giriş hatları belirlenerek sınırın Afrin tarafında terör örgütünün yaptığı hazırlıklar boşa çıkartıldı. Ardından yeniden temizlenen 7 nokta geçiş güzergahı olarak kullanıldı.

MEHMETÇİK 7 KİLOMETRE İÇERİ GİRDİ

TSK'nın bu taktik hamlesiyle birlikte ÖSO ve Türk askerinden oluşan 2 bin kişilik grup Afrin'e giriş yaptı. Birlikler sınırdan geçerek kısa sürede yaklaşık 7 kilometre içeri girdi. Zeytin Dalı Harekâtı'nda dün akşam saatleri itibariyle 9 köy teröristlerden temizlendi.

BİZE ULAŞIN