ÖSO komutanı: Şehidimizin kanını yerde bırakmadık

Zeytin Dalı harekatının dördüncü gününde teröristlere yönelik operasyon devam ederken bugün çok önemli bir gelişme yaşandı. Üsteğmen Oguz Kaan Usta’nın şehit düştüğü köye giren Türk Özel Kuvvetleri ve ÖSO askerleri şehidimizin kanını yerde bırakmadı. Acı haberin hemen ardından Üsteğmenin şehit düştüğü Ömeroğlu Köyü’nün teröristlerden temizlendiği bilgisi ajanslara düştü. Afrin’de huzur koridoru açacak olan Zeytin Dalı operasyonunun sürdüğü sıcak bölgede gelişmeleri an be an takip eden Sabah Muhabiri Uğur Yıldırım, ÖSO içerisindeki Fatih Sultan Mehmet Tümeni’nin başındaki komutan Ahmet Fatih’in “Bugün çok büyük bir operasyona başladık. TSK öncülüğünde tanklarla girdiğimiz Ömeroğlu köyünü teröristlerden temizledik ve şehidimizin kanını yerde bırakmadık” dediğini aktardı. İşte sıcak bölgeden gelen son görüntüler...

ÖSO komutanı: Şehidimizin kanını yerde bırakmadık

Zeytin Dalı harekatının dördüncü gününde art arda önemli gelişmeler yaşandı. Terör örgütü PYD/PKK'nın Afrin'deki mevzileri ateş altına alındı. Özgür Suriye Ordusu, TSK'nın desteğiyle El Hammam köyünü ve çevre tepeleri teröristlerden arındırdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO'nun teröristlerden temizlediği bölgenin en önemli özelliği ise bugün Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'nın o bölgedeki Ömeroğlu köyünde şehit düştüğü yer olması. Operasyonların devam ettiği bölgeden gelişmeleri aktaran Sabah Muhabiri Uğur Yıldırım, ÖSO içerisindeki Fatih Sultan Mehmet Tümeni komutanı Ahmet Fatih ile yaptığı görüşmeyi de aktardı. ÖSO komutanı, "Bugün çok büyük bir operasyona başladık. TSK öncülüğünde tanklarla girdiğimiz köyde şehidimizin kanını yerde bırakmadık ve Ömeroğlu köyünü teröristlerden temizledi. Bütün Afrin'i de teröristlerden temizleyeceğiz" dedi.

ÖSO komutanı: Şehidimizin kanını yerde bırakmadık

İşte TSK öncülündeki ÖSO askerlerinin temizlediği bölgeden ilk görüntüler...


BİZE ULAŞIN