Zeytin Dalı harekatının ilk şehidi Musa Özalkan'ın vasiyeti duygulandırdı

Kilis'in Gülbaba köyü güneydoğusundaki Burseya Dağı'nda teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Musa Özalkan'ın vasiyeti duygulandırdı.

Zeytin Dalı harekatının ilk şehidi Musa Özalkan'ın vasiyeti duygulandırdı

Özalkan çiftinin üç çocuğundan ortancası olan Musa Özalkan'ın şehadeti, Ankara Ayaş'taki ailesini yasa boğdu. Acılı ailenin evi taziye ziyareti için gelenlerle dolup taştı. Şehidin babaevine Türk Bayrağı asıldı. Sokakta bulunan diğer binalar da Türk bayraklarıyla donatıldı.

5 AYLIK KIZI YETİM KALDI

Şehit Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın 2 yıllık evli olduğu 5 aylık bir kız çocuğu bulunduğu belirtildi. Şehit Özalkan'ın naaşının yarın getirileceği ve askeri törenin ardından cenazesinin memleketi Ayaş'ta toprağa verilmesi bekleniyor.

ŞEHİDİN DUYGULANDIRAN VASİYETİ

Şehit asker, devletin ailesine vereceği paranın, müdavimi olduğu bir dernek aracılığıyla Telafer'deki Türkmen çocuklara okul yapınmında kullanılmasını ve adının konulmasını vasiyet ediyor.

AFRİN'İN İLK ŞEHİDİNDEN DUYGULANDIRAN YAZI: HAKKA YOLCU

Türkiye'nin Afrin'e yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâtı'nın ilk şehidi Musa Özalkan'ın sosyal medya hesabı Twitter profilinde 'Hakka Yolcu' yazısı dikkat çekti. Şehidin ayrıca 14 Mart 2017 günü attığı ve sabitlediği tweetinde "Biz Aşkı ,Vatan için canini verenlerden öğrendik" yazması duygulandırdı.

Türkiye'nin Afrin'e yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâtı'nın 3. gününde şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın Twitter hesabından yazdıkları dikkat çekti.

Hâkimler Savcılar Kurulu (HSK) müfettişi Necip Özalkan'ın abisi olduğu öğrenilen şehit Musa Özalkan'ın göreve gitmeden önce arkadaşlarına vasiyetini de söylediği ortaya çıktı. Kilis'in Gülbaba köyünün güneydoğusunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit düşen Özalkan'ın sosyal medya hesabı Twitter'ının profil kısmına yazdığı 'Hakka Yolcu' yazısı duygulandırdı.

"BİZ AŞKI VATAN İÇİN CANINI VERENLERDEN ÖĞRENDİK"

Ayrıca yine Özalkan'ın 14 Mart 2017 günü "Biz Aşkı ,Vatan için canını verenlerden öğrendik" ve 27 Aralık 2017 günü "7 Cihan'a adaleti öğreten mazlumun yanında zalimin karşısında olan ecdadın torunları olduğunu #AslaUnutma" tweetlerini atması da dikkat çekti.

ŞEHİTİN VASİYETİ

Şehit Özalkan'ın, operasyona gitmeden önce WhatsApp üzerinden arkadaşına yazdığı mesaj ile devletin ailesine vereceği paranın, müdavimi olduğu bir dernek aracılığıyla Telafer'deki Türkmen çocuklara okul yapımında kullanılmasını ve adının konulmasını vasiyet ettiği öğrenilmişti.

BİZE ULAŞIN