Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama sözünde durmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'deki 44. Muhtarlar Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. ABD'de Obama'nın başkan olduğu dönemde Türkiye'nin Münbiç'de harekat planı olduğunu ifade eden Erdoğan, "Obama sözünde durmadı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama sözünde durmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye'de Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı açıklamada Afrin harekatına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. "Artık gözümüzün içine bakıla bakıla bize yalan söylenmesine tahammül etmek zorunda değiliz demiştim." diyen Erdoğan, Birileri tabii hemen fitne kazanını kaynatmaya başladı. Gayretlerimizi çarpıtmaya çalışanlar, dört bir koldan saldırıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 44. Muhtarlar toplantısında Abdurrahim Karakoç'un şiirine yer verdi

"KÜRT KARDEŞLERİMİZE YÖNELİK GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Kimileri, terör örgütlerine yönelik olduğu açık olan bu operasyonu Kürt kardeşlerimize yönelik gibi göstermeye çalışıyor. Şimdi biz diyoruz ki Afrin'de önce teröristlerin kökünü kurutacağız, sonra da orayı yaşanabilir hale getireceğiz. Kimler için, ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeliler için. Tekrar onları memleketlerine geri göndereceğiz. Sürekli olarak herhalde çadırda, ya da konteynır kentlerde misafir edecek halimiz yok." ifadesini kullandı.

Sayın Obama döneminde bizim bir de Zeytinlik Harekatı var. O harekat Mümbiç'i teröristlerden temizleme harekatıydı. Ama sözünde durmadı, bizi aldattı. Biz üzerimize düşeni yaptık ama onlar yapmadı.

"OBAMA SÖZÜNDE DURMADI"

Sayın Obama döneminde bizim bir de Zeytinlik Harekatı var. O harekat Mümbiç'i teröristlerden temizleme harekatıydı. Ama sözünde durmadı, bizi aldattı. Biz üzerimize düşeni yaptık ama onlar yapmadı. Bize söz verdiler, 'Buradaki teröristleri Fırat'ın doğusuna süreceğiz, Mümbiç'i gerçek sahiplerine bırakacağız dediler' ama sözlerinde durmadılar. Orada Kürt yok ki. Yüzde 95'i Arap. Aynısını Kobani'de yaptılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Obama sözünde durmadı"

BİZE ULAŞIN