Mehmetçiğe sevgi seli

Afrin operasyonuna katılan askerlere destek için tüm yurtta bayrak seferberliği düzenleniyor. Askerlik şubelerinin önünde ise gönüllü başvurular nedeniyle kuyruklar oluştu

Mehmetçiğe sevgi seli

Türkiye, Suriye'deki teröristleri temizlemek için başlatılan Zeytindalı Operasyonu'nu gerçekleştiren Mehmetçik için tek yürek oldu. Yurdun dört bir yanında evler, sokaklar ve işyerleri bayraklarla donatılırken, pek çok yerde de insanlar gönüllü askerlik için askerlik şubelerine akın etti. Yaşları 18 ile 40 arasında değişen Suriyeli sığınmacılar da 10 ilde gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.
KİLİS: Sınıra yakın köylerde oturan çiftçiler harekâta katılan askerlere bir ton Kilis Karası kuru üzüm yolladı.
ANTALYA: Alanya ilçesinde evlenen Uzman Çavuş Samet Demir, Afrin operasyonunda görev yapan arkadaşlarına destek için nikâh masasını gül yerine zeytin dalıyla donattı.
K.MARAŞ: Büyükşehir Belediyesi'nde kamyon şoförlüğü yapan Ahmet Karagün, şubat ayı maaşını Zeytin Dalı Operasyonu'na katılan askerlere bağışladı.ADIYAMAN: Ellerinde Türk bayrakları ve zeytin dallarıyla askerlik şubesine gelen muhtarlar gönüllü askerlik için başvuru yaptı.NİJERYA: Nur'ul Anwar Turkish Islamiyya Okulu ve Semerkand Vakfı'nda bir araya gelen öğrenciler Türkiye için dua ederek Fetih Suresi'ni okudu.DÜZCE: 35 TIR ve kamyon sürücüsü askerlere destek amacıyla konvoy düzenledi.

ŞEHİT ANNESİNDEN ZİYARET...HAKKÂRİ: 2.5 ay önce şehit olan sözleşmeli Er Ömer Küçük'ün annesi Hatice Küçük'de Kırıkhan sınırındaki askerleri ziyaret ederek, moral verdi. Şehit annesi "Hepiniz benim Ömerimsiniz" dedi.

Haluk BİLGİLİ-Yaser ÇAPAROĞLU-İbrahim GÜNEŞ

BİZE ULAŞIN