Sağlık Bakanı Demircan: Afrin'den 130 yaralı getirildi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören askerleri ziyaret etti. Sonrasında basın açıklaması yapan Demircan, "Yaralılarımızı ziyaret ettik morallerinin iyi olduğunu gördük. Gerekli tedavileri yapılıyor. Hayati tehlikesi olan yaralımız şu an için yok. Türkiye'ye bugüne kadar gelen yaralı sayısı 130. Bu 130 yaralının 11 tanesi burada. Bu yaralılardan 82'si taburcu edildi. 14 tane kayıp var bölgede. Bunlardan 3 tanesi bizim askerimiz, 11 tanesi ÖSO mensubu. Türkiye'nin meşru müdafaa hakkını kullanmasına söz söylemek yerli ve milli bir duruş değildir. İnsan haklarına aykırıdır" dedi.

Sağlık Bakanı Demircan: Afrin'den 130 yaralı getirildi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören askerleri ziyaret etti.

Harekatta durumu ağır olan askerin olmadığını belirten Demircan, 130 yaralının 82'sinin taburcu edildiğini belirtti.

Demircan, harekatta 14 kayıp olduğunu belirterek, "3 tanesi bizim askerimiz, 11 tanesi ÖSO mensubu" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan askerleri ziyareti ardından açıklamalarda bulundu.

Demircan, Afrin operasyonuna ilişkin bilgilendirmelerde bulunan, "Bölgedeki sağlık çalışanları ve donanım zaten hazırdı. Sonradan bir takviye gerekti, bunu da hemen karşıladık. Uçak ambulansımız da bölgede" ifadelerine yer verdi.

'115 HAMİLE ÇOCUK' SORUŞTURMASI

Öte yandan Bakan Demircan, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ortaya çıkan 115 hamile çocuk soruşturmasına ilişkin, "Soruşturmayla ilgili rapor henüz tamamlanmadı. İncelemeler devam ediyor ve hukukun gereği yerine getirilecek" şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Demircan, yaralı askerlerimizi ziyaret etti

BİZE ULAŞIN