Son Dakika Haberi: ABD’den geri adım! PYD/YPG’ye silah vermeyeceğiz!

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile dün gece telefonda görüştü. Görüşmede PYD/YPG'ye silah verilmeyeceği hususu teyit edildi, Türkiye'nin meşru güvenlik kaygılarının dikkate alınmak zorunda olduğu vurgulandı.

Son Dakika Haberi: ABD’den geri adım! PYD/YPG’ye silah vermeyeceğiz!

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, dün gece ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile telefonda görüştü.

ZEYTİN DALI HAREKATI VE SURİYE'DEKİ SİYASİ GEÇİŞ SÜRECİ ELE ALINDI

Görüşmede, Türkiye'nin uluslararası hukuk çerçevesinde kendi güvenliğini sağlamak ve Afrin halkına yardım etmek için başlattığı ve kararlılıkla yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı, PYD/YPG, PKK, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı verilen mücadele ile Suriye'deki siyasi geçiş süreci ele alındı.

PYD köşeye sıkışınca Esad'dan yardım istedi!

PYD/YPG'YE SİLAH VERİLMEYECEĞİ TEYİT EDİLDİ

PYD/YPG'ye silah verilmeyeceği hususunun teyit edildiği görüşmede, Türkiye'nin meşru güvenlik kaygılarının dikkate alınmak zorunda olduğu vurgulandı.

Yanlış anlamaları önlemek için yakın koordinasyon içinde olunması konusunda mutabık kalınan görüşmede, iki NATO müttefiki olan Türkiye ve ABD ilişkilerinin karşılıklı çıkar ve saygı temelinde her düzeyde geliştirilmesinin önemine dikkat çekildi.

BİZE ULAŞIN