Mehmet Muş: CHP ruhsal ve davranışsal bozukluk içerisinde

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki skandal ifadeleriyle ilgili sert cevaplar verdi. Yazılı açıklamada bulunan Muş, "Bu ruhsal ve davranışsal bir bozukluktur. İkide bir Sayın Cumhurbaşkanımıza Namus Şeref hatırlatması yapanlar bu psikolojik rahatsızlığın içerisindedirler." dedi.

Mehmet Muş: CHP ruhsal ve davranışsal bozukluk içerisinde

İŞTE O AÇIKLAMA:

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik son derece çirkin ve yakışıksız ifadelerde bulunarak hakaret etmiştir. Bu kullandığı ifadeleri aynen kendisine iade ediyoruz.

PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞIN İÇERİSİNDEDİRLER

Sayın Altay'ın tıpkı Kılıçdaroğlu gibi ikide bir Cumhurbaşkanımıza Namus ve Şeref hatırlatması yapması ise psikolojik bir rahatsızlığın belirtisidir. Psikolojide yansıtma diye bir davranış bozukluğu vardır. Bazı durumlarda, bazı sorunlu kişiler kendilerinde olan bir olumsuzluğu, yada sıkıntılı durumu başkasında varmış gibi göstermeye çalışırlar. İşte Sayın Altay ve Kılıçdaroğlu'nun sürekli Namus ve Şeref kavramları üzerinden Cumhurbaşkanımıza suçlamalarda bulunması da siyaseten bu kavramlarla ilgili yaşadıkları sıkıntıdan olsa gerektir. Bu ruhsal ve davranışsal bir bozukluktur. İkide bir Sayın Cumhurbaşkanımıza Namus Şeref hatırlatması yapanlar bu psikolojik rahatsızlığın içerisindedirler.

ÜSLUB-U BEYAN AYNIYLA İNSANDIR

Sayın Altay'a tavsiyem Sayın Cumhurbaşkanımıza hastalık teşhisi koyacağına en yakın psikiyatriye giderek tedavi olmasıdır.

Herkes söylediği söze dikkat etmelidir. Kendileri için Namus ve Şeref gibi kavramlar siyaseten ne anlam ifade ediyor bilmiyoruz ama bizler için bu kavramlar önemlidir. Cumhurbaşkanımız milletten aldığı görevi bugüne kadar şerefiyle yerine getirmiştir. Ona dil uzatmak kimsenin haddi değildir.

Bir Grup Başkanvekili bu derece seviyesiz ve edepsiz ifadeleri kullanıyorsa orada siyasi bir çürümüşlük vardır. Üslub-u beyan aynıyla insandır. Herkes kendine yakışanı yapar. Demek ki Sayın Altay bu seviyesizliği, bu çirkinliği kendine ve CHP'ye yakıştırmaktadır.

Artık CHP temsilcileri ülke meseleleriyle ilgili öneride bulunmak için değil; sırf Cumhurbaşkanına hakaret etmek için açıklama yapar hale gelmiştir. Bunların siyasi terbiyeden zerre nasiplerini almadıkları aşikardır.

CHP, tahrik siyaseti gütmektedir. Amaçları ülkeyi karıştırmak ve kaos çıkarmaktır. Bu CHP'nin geçmişte de defalarca denediği bir yöntemdir. Bu tahrik siyaseti CHP'nin siyasi geleneğinde mevcuttur.

Aslında Afrin operasyonuna karşı çıkan ama toplumsal tepkiden çekindiği için kerhen destek veren CHP, ÖSO üzerinden suçlamalarda bulunup sinsi bir algı operasyonu yürütmektedir.

HDP'NİN AĞZIYLA KONUŞMAK İKİYÜZLÜLÜĞÜN DANİSKASIDIR

Bunların derdi ÖSO ile değil; Türkiye'nin başarıyla yürüttüğü Afrin operasyonuyladır.

Kimse karnından konuşmasın. Bir yandan operasyona destek açıklaması yapıp, öte yandan HDP'nin ağzıyla konuşmak ikiyüzlülüğün daniskasıdır.

Daha önce defalarca HDP ile işbirliği yapan CHP'nin millet nezdinde itibarı sıfıra inmiştir. CHP'nin gerçek yüzü İstanbul il başkanının yaptığı paylaşımlarda belirtildiği gibidir. Gerçek CHP zihniyeti orada açığa çıkmıştır.

Sayın Altay ve diğer CHP sözcüleri boşuna ÖSO üzerinden Zeytin Dalı Operasyonu'nu itibarsızlaştırmaya çalışmasın. CHP ne kadar çırpınırsa çırpınsın orada o PKK'lı teröristlerin kökünü kazıyacağız.

BİZE ULAŞIN