Son dakika: Türk Tabipler Birliği yöneticilerine gözaltı kararı

Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı için skandal savaş benzetmesi yapan Türk Tabipler Birliği yöneticilerine gözaltı kararı. TTB’nin sosyal medyadan yaptığı bu paylaşımlar kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Son dakika: Türk Tabipler Birliği yöneticilerine gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türk Tabipleri Birliği (TTB) yetkilileri hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, TTB yetkilileri hakkında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu uyarınca yürütülen soruşturma kapsamında, bu sabah itibarıyla yasal işlem başlatıldı.

TTB soruşturması kapsamında 8 ilde 11 yöneticisi için gözaltı kararı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, haklarında karar çıkartılan TTB'nin 11 yöneticisinin gözaltına alınması için çalışma başlattı. Ankara merkezli 8 ilde gözaltı, arama ve el koyma işlemleri sürüyor.

Soruşturma kapsamında, TTB Başkanı Raşit Tükel'in de aralarında bulunduğu 8 TTB Merkez Konseyi üyesi gözaltına alındı.

BÜLENT NAZIM YILMAZ ESKİŞEHİR'DE GÖZALTINA ALINDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi Bülent Nazım Yılmaz, Eskişehir'de gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TTB yetkilileri hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin TTB Merkez Konseyi üyesi Bülent Nazım Yılmaz'ı Eskişehir'deki ikametinde gözaltına aldı.

Yılmaz'ın, soruşturmanın sürdüğü Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, TTB yetkilileri hakkında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu uyarınca yürütülen soruşturma kapsamında 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Sağlık Bakanı Demircan'dan ilk açıklama!

SAĞLIK BAKANI DEMİRCAN'DAN TTB AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, TTB'nin Afrin açıklaması ve gözaltı işlemleri ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

Bu açıklama ile sağlık camiasını temsil etmediğine inaniyoruz. Bu sadece basit, milletin karşı karşıya kaldırı saldırıya karşı basit bir açıklama olarak algılanmaması gerekir. Böyle bir açıklama yapmanın hukuki bir sorumluluğu vardır. Türkiye bir hukuk devletidir. Bundan ötesi hukukun işidir. Tabipler Birliği, Türk tabiplerini temsil eder noktada değildir. Gereken de hukuk devletinde yerine getirilecektir. Adının başında Türk olan bir birliğin Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı bir saldırıda, böyle bir şeyi yapması kabul edilebilir değildir.

BİZE ULAŞIN