Askerlik süresi uzatıldı iddiası yalan çıktı!

Askerlik süresinin 18 aya çıkarıldığına dair iddialar yalanlandı. TSK'dan yapılan açıklamada, "Askerlik süresinin uzatıldığına dair yapılan haberler tamamen asılsızdır. Böyle bir haber doğru değildir." denildi.

Askerlik süresi uzatıldı iddiası yalan çıktı!

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "askerliğin uzatıldığına" ilişkin haberlerin asılsız olduğu bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'ndan yapılan "Yalan Haber" başlıklı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "askerlik uzatıldı" başlıklı habere ilişkin bilgi verildi.

Askerlik süresi uzadı mı? TSK'dan son dakika askerlik süresi açıklaması!

Açıklamada, "Askerlik süresinin uzatıldığına dair yapılan haberler tamamen asılsızdır. Böyle bir haber doğru değildir." ifadelerine yer verildi.

BİR DE UTANMADAN KAYNAĞI KİM DİYE MANŞET ATTILAR!

Hürriyet Gazetesi'nden haberin kaynağı olan muhabir Uğur Ergan bir açıklama yayınladı. Açıklamada kendisine WhatsApp üzerinden Genelkurmay tarafından bir bildiri yollandığını iddia eden Ergan, bu sahte bildiri sonrası haberin Hürriyet tarafından servis edildiğini kabul etti.


MUHABİRİNİN HABERİNE RAĞMEN BAZI SİTELERİ HEDEF GÖSTERDİLER

Tüm Türkiye'yi bu yalan haberle şoka sokan Hürriyet daha sonrasında ise utanmadan "haberin kaynağı kim?" manşetiyle yalanına ortak aradı.

YALANLARINA KILIF UYDURMA ÇABASINA GİRDİLER

Hürriyet'in haberi duyurmasının ardından hükümet yetkilileri ve Türk Silahlı Kuvvetleri arka arkaya açıklama yaptı. Askerlik süresinin uzatıldığı haberlerini yalanlayan yetkililer bunun sahte bir bildiri olduğunun altını çizdi. Yalanın kaynağı Hürriyet, bu yalanlamanın ardından yalanı kılıfa uydurma çabasına girdi..

BİZE ULAŞIN