Son Dakika Haberi: Afrin'de temizlik sürüyor... Şeyh Hadid temizlendi

Son dakika haberi... Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 2777 terörist etkisiz hale getirildi, Şeyh Hadid belde merkezi ve 6 köy daha teröristlerden temizlendi. Son ilerlemelerle Racu-Cinderes-Afrin karayolu bağlantısı da kesilmiş oldu. Afrin’in batısında bu önemli gelişme yaşanırken, güneyde Raco’dan daha stratejik öneme sahip Cinderes yakınlarında da ilerleme kaydedildi.

Son Dakika Haberi: Afrin'de temizlik sürüyor... Şeyh Hadid temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 777 oldu.

ŞEYH HADİD BELDE MERKEZİ YPG/PKK-DEAŞ'TAN KURTARILDI

Şeyh Hadid'deki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid belde merkezine sabah saatlerinden itibaren operasyon başlattı.

TSK ve ÖSO birlikleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Şeyh Hadid belde merkezini terör örgütü YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtardı.

Böylece teröristlerden kurtarılan belde merkezi sayısı 3'e ulaştı.

6 KÖY VE 1 DAĞ DAHA TERÖRİSTLERDEN ARINDIRILDI

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede ise hava kuvvetleri, taarruz helikopterleri ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen operasyonlar neticesinde, harekat için önem taşıyan Şeyh Hadid Beldesi başta olmak üzere, Hacı Halil, Halilo, Kura, Aranda, Soğulcak ve Bafliun'da kontrolün sağlandığı bildirildi.

RACU VE CİNDERES'TEN AFRİN'E ULAŞAN KARAYOLLARI KONTROL ALTINDA

Böylece Afrin belde merkezine doğu hattından giden yol ile Şeran belde merkezinin doğu ve güney kanadı ile örgütün Afrin merkezini doğu ekseninde ilk savunma hatlarının olduğu Kafr Cenne ve Kıtme köyleri ateş menzili içine giriyor.

Azez'den ve kuzeydeki Şeran belde merkezinden Afrin ilçe merkezine uzanan yollar ile örgütün ilçe merkezini ilk savunma hatlarının bulunduğu Kafr Cenne ve Kıtme köyleri TSK'nın ateş menzili içine girdi.

Son ilerlemelerle Racu ve Cinderes'ten Afrin ilçe merkezine karayolu bağlantısı da kesilmiş oldu.

137 NOKTA ELE GEÇİRİLDİ

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 137 noktayı ele geçirdi.

TERÖR ÖRGÜTÜ HEDEFLERİ VURULDU

Suriye'nin Afrin kenti kırsalındaki terör örgütü hedefleri, insansız hava araçları (İHA) tarafından koordinatları belirlenerek sınırdaki topçu birliklerine bildiriliyor. Topçu bataryaları, çok namlulu roket atarlarla (ÇNRA), belirlenen hedefleri ateş altına aldı. Roketlerin ateşlenmesinin görüntülendiği bombardımanda, mevzi ve barınakları imha edilen bazı teröristlerin de etkisiz hale getirildiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN