Racu alındı, PKK’nın 30 yıllık Amanos hayali suya düştü

Mehmetçiğin Afrin’in kuzeybatısındaki Racu beldesini ele geçirmesi, PKK’nın 30 yıllık saldırı hattına en büyük darbeyi vurdu. Şimdiye kadar Amanos Dağları’ndan sızarak çok sayıda güvenlik görevlisini ve sivili şehit eden PKK artık bu bölgede cirit atamayacak. Racu’nun alınmasıyla Hatay ve Osmaniye kırsalındaki teröristler de sıkışıp kaldı

Racu alındı, PKK’nın 30 yıllık Amanos hayali suya düştü

TSK Racu'yu alınca, yıllardır bölgede çok sayıda asker, polis ve sivili şehit eden PKK'nın, Amanos Dağları üzerinden Akdeniz'e geçiş hayali suya düştü. Hatay ve Osmaniye kırsalındaki teröristler de Afrin'e dönemedikleri için bölgede sıkışıp kaldı.

PKK VE REJİM İŞ BİRLİĞİ YILLARDIR DEVAM EDİYOR

PKK, Suriye'deki iç savaşın başlamasından önce, yıllarca Esad rejimi askerlerinin üniformalarını giyerek, Hatay'ın Hassa ilçesinden Amanos Dağları'na sızdı. Buradan da sözde Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya kırsalında düzenlediği saldırılarla, çok sayıda asker, polis ve sivil vatandaşı şehit etti. Afrin'in, YPG'nin kontrolüne geçmesinden sonra PKK'lı teröristler yaz aylarında Hatay kırsalına sızarak saldırılarını sürdürürken kışın YPG'li olarak Racu, Şeyh Hadid ve Bülbül beldelerine dönüyordu. İstihbarat birimleri, sınırda kontrolün sağlanmasıyla Racu'ya geri dönemeyen Amanos kırsalındaki 15 teröristin, Kandil'e şifreli mesajlar gönderip sıkıştıklarını ve yardım istediklerini öğrendi.

BİZE ULAŞIN