Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şunu bilin biz seferle emrolunduk, zafer Allah'a aittir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HAK-İŞ Dünya Kadın Günü Programı'nda vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin başarıyla yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan kara propagandaya çok sert sözlerle tepki gösterdi. Erdoğan, "Hint Yarımadası'na ecdadımız kadırgalar gönderdi, bir kişinin kurtuluşu için. Böyle bir ecdanın torunlarından zulüm beklenir mi? Esed'in olduğu bir yere bizler o mazlumları kurtarmak için gidiyoruz. Şunu bilin biz seferle emrolunduk. Zafer Allah'a aittir. Şehitlerimiz boşuna şehit olmadı. Kanları yerde kalmadı, kalmayacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şunu bilin biz seferle emrolunduk, zafer Allah'a aittir

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen HAK-İŞ Dünya Kadın Günü Programı öncesi vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"ŞUNU BİLİN BİZ SEFERLE EMROLUNDUK"

Biz merhamet dinini mensuplarıyız. Bizde azap yok, bizde zulüm yok. Bizim ecdadımız da öyleydi. Hint Yarımadası'na ecdadımız kadırgalar gönderdi, bir kişinin kurtuluşu için. Böyle bir ecdanın torunlarından zulüm beklenir mi? Esed'in olduğu bir yere bizler o mazlumları kurtarmak için gidiyoruz. Şunu bilin biz seferle emrolunduk. Zafer Allah'a aittir. Şehitlerimiz boşuna şehit olmadı. Kanları yerde kalmadı, kalmayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sefer ile emrolunduk zafer Allah'a aittir fetih yakındır!"

"ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALMAYACAK"

Peygamberlere en yakım makam şehitlik makamıdır. Şehitler tepesi boş kalmayacak. Beraber o tepeye yürüdük, yürüyeceğiz. Bu arada dost, düşman herkes ortaya çıkıyor. İyot gibi hepsi ortaya çıkıyorlar. Bunları tanıma imkanımız oldu. Bunları iyice tanıyoruz. Afrin'e beraber yürüyeceğiz. Ama şu anda ihtiyaç yok. Olduğu anda beraber yürüyeceğiz. Millet hazır. Hiç endişeniz olmasın.

BİZE ULAŞIN