Vatan için canımı vermek istiyorum

Vatan için canımı vermek istiyorum
Tuba Gücüyetmez (23) hayat arkadaşı Mehmet Gücüyetmez'i Ağrı Tendürek Dağı'nda geçen yıl PKK'yla çatışırken şehit verdi. Eşini toprağa verdikten sonra, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı olarak koruculuk yapan ve GBT kayıtlarına bakan Gücüyetmez "Artık bu görev bana yetmiyor. Vatan için canımı vermek istiyorum. Hatay'a, Kilis'e, Afrin'e gitmek istiyorum. Şehidimin arkadaşları orada destan yazarken ben de onlarla olmak istiyorum. Ön cephede savaşamam belki ama orada onların botlarını yıkarım" diyor. İşte söyledikleri:

HER ŞEYDEN ÖNCE VATAN
2016'da tanıştığımızda Mehmet TSK'ya katılalı bir yıl olmuştu. Çok geçmeden nişanlandık. İkimizin de parası yoktu. Yoksul insanlardık. Biz her gün makarna yerdik ama vatanımıza hizmet ettiğimiz için mutluyduk, huzurluyduk.
Eşim hep şehit olmak için dua ederdi. Ben ne olacağım peki dediğim zaman eşim 'Her şeyden önce vatan' derdi. Evlendikten 9 ay sonra 11 Mayıs 2017'de PKK ile çatışırken şehit oldu.
Eşimin intikamını devlet aldı ve alıyor, ama ben şehidimi savaşarak temsil etmek istiyorum. Benim davam vatan davası. Vatanı korumanın kadın erkek ayrımı olmaz. 20 yaşındaki Nene Hatun, 3 aylık bebeğine "Seni bana Allah verdi. Ben de ona emânet ediyorum" diyerek savaşa çıktı. Ben onu örnek alıyorum.
BİZE ULAŞIN