Son dakika: TSK ve ÖSO, Cinderes'e 3 koldan giriyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO askerleri, Cinderes'e güney, batı ve kuzey olmak üzere üç koldan giriyor.

Son dakika: TSK ve ÖSO, Cinderes'e 3 koldan giriyor

CİNDERES'iN MERKEZİNİN DÜŞMESİ YAKIN

Türk Silah Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu Kefr Cenne'yi, askeri mevzileri ve Cinderes Tepesini aldıktan sonra Cinderes'e güney, batı ve kuzey olmak üzere üç koldan giriyor. Afrin'i PKK/PYD zulmünden kurtararak gerçek sahiplerine teslim etmek üzere 48 gün önce başlatılan Zeytin Dalı Harekatında Cinderes'in merkezinin düşmesinin yakın olduğu bildirildi.

TSK ve ÖSO, Cinderes'e 3 koldan giriyorAfrin ile İdlib'i birleştiren yol üzerinde bulunan ve Afrin'den sonra en çok nüfusa sahip olan Cinderes beldesinin güneyinde bulunan Cinderes Tepesi'nin, bölgeye hakim bir konumda olması nedeniyle stratejik öneminin büyük olduğu kaydedildi. TSK ve ÖSO tarafından üç koldan girmeye başladığı ve yoğun ateş altında tutulan Cinderes'in PKK/PYD'li teröristlerden temizlenmesinin yakın olduğu kaydedildi.

3055 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nca terör örgütü hedeflerinin kara ve hava operasyonlarıyla imha edilmesi ile sürdürülen harekatın başından bu yana 115'i son 24 saatte olmak üzere, toplam 3 bin 55 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

CİNDERES BOMBALANIYOR

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin karşısında bulunan Cinderes bölgesindeki terör örgütü hedefleri, Türk Hava Kuvvetlerine bağlı uçaklar tarafından ateş altına alındı. Bombalanan hedefler imha edilirken, yükselen duman Reyhanlı'dan da görüldü.

TSK: MAÇALE KÖYÜ'NÜ DE TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terörist unsurlara karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin'e bağlı Maçale Köyü de terörist gruplardan temizlendi.

BİZE ULAŞIN