TSK ve ÖSO adım adım Afrin'e ilerliyor.. Ve harekat ilçe merkezine ulaştı

TSK ve ÖSO'nun Afrin'ndeki harekatı ilçe merkezi sınırlarına ulaştı. Merkeze bağlı Şavarighat El Caviz ve Melkiye köyleri teröristlerden temizlendi. Ayrıca, TSK ve ÖSO, Afrin'in Büyük Halobu köyünü teröristlerden arındırarak, Afrin ile Azez'e su sağlayan barajı da kontrolüne aldı

TSK ve ÖSO adım adım Afrin'e ilerliyor.. Ve harekat ilçe merkezine ulaştı

Zeytin Dalı Harekatı'nda son dakika gelişmesi yaşandı.. Anadolu Ajansı'nın son dakika olarak duyurduğu haberde Afrin ilçe merkezi sınırlarına ulaşıldığı belirtildi.

HAREKAT İLÇE MERKEZİ SINIRLARINA ULAŞILDI

TSK ve ÖSO'nun Afrin'ndeki harekatı ilçe merkezi sınırlarına ulaştı. Merkeze bağlı Şavarighat El Caviz ve Melkiye köyleri teröristlerden temizlendi.

İLÇE MERKEZİNDE ELE GEÇİRİLEN İLK KÖYLER

TSK ve ÖSO, Afrin ilçe merkezinin kuzeydoğusundaki Şavarighat El Caviz ve Melkiye köylerini kurtardı. Söz konusu yerleşimler, Zeytin Dalı Harekatı'nda ilçe merkezinde ele geçirilen ilk köyler oldu.

TSK ve ÖSO Afrin sınırına ulaştı

159 BÖLGE KONTROL ALTINA ALINDI

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 5'i belde merkezi, 124'ü köy, 30'u kritik nokta olmak üzere toplam 159 bölgeyi kontrol altına aldı.

TERÖRİSTLERİN YIĞINAKLARI AFRİN İLÇE MERKEZİNDE

YPG/PKK'nın yığınak ve savunma hatları, büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren örgüt, merkezden Beşşar Esed rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt nüfusa ise engel oluyor. Sivillerin alıkonulması, Birleşmiş Milletler'den de tepki görüyor.

BİZE ULAŞIN