Cumhurbaşkanı Erdoğan: Osmanlı tokadını sadece 3 bin 300 terörist yemedi...

Partisinin Sakarya İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Gençler Osmanlı tokadını iyi atıyor da ne yazık ki dün beraber yürüdüklerimizden bazıları Osmanlı tokadının ne olduğunu hala anlamadı... Neyse.. Biz işimize bakalım. Şu anda 3300 terörist yemedi sadece Osmanlı tokadını... Onların dışında bazıları da yedi. Bildiklerimiz çok, bildiklerimizi kağıda dökeceğimiz zamanlar da gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Osmanlı tokadını sadece 3 bin 300 terörist yemedi...

Partisinin Sakarya İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemiz ve milletimiz kadar dünyanın dört bir yanındaki mazlumlar için de mücadele veriyoruz" dedi.

Daha merhametli bir dünyanın mücadelesini veriyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

"İHTİYAÇ OLDUĞU ANDA SEFER GÖREV EMRİ ÇIKARIRIZ, ÖNCE BEN SONRA HEP BİRLİKTE YOLA KOYULURUZ"

Biz hiç kimsenin baskı zulüm görmediği dünyanın mücadelesini veriyoruz. Bizim mücadelemiz ikbal değil, istikbal mücadelesidir. Bizim kavgamız çıkar değil, hak ve adalet kavgasıdır. AK Parti'ye gönül veren, bu kutlu çatı altında hizmet eden her bir yol arkadaşımın hedefi, gayesi, evet, kızılelması budur. Unutmayın bizim kızılelmamız sonu belli olan değil, bizim kızılelmamız ilayı kelimetullahtır. Zorluklar karşısında asla pes etmeden mücadelemiz sürecik. Afrin'deyiz niye? İşgal için mi? Teröristleri kovalıyoruz. Zannediyorum, sayı 3500'e ulaşmıştır, ben buraya gelmeden etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3300'dü... Komutana sordum; ihtiyaç var mı? dedim.. Hamdolsun iyi gidiyoruz dedi. İhtiyaç olduğu anda hemen bir sefer görev emri çıkarırız önce ben sonra hep birlikte yola koyuluruz. Hazırız, ölmeye de bu teröristleri öldürmeye de...

Gençler Osmanlı tokadını iyi atıyor da ne yazık ki dün beraber yürüdüklerimizden bazıları Osmanlı tokadının ne olduğunu hala anlamadı... Neyse.. Biz işimize bakalım. Şu anda 3300 terörist yemedi sadece Osmanlı tokadını... Onların dışında bazıları da yedi. Bildiklerimiz çok, bildiklerimizi kağıda dökeceğimiz zamanlar da gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şu anda 3300 terörist yemedi sadece Osmanlı tokadını..."

"OSMANLI TOKADINI SADECE 3 BİN 300 TERÖRİST YEMEDİ"

Gençler Osmanlı tokadını iyi atıyor da ne yazık ki dün beraber yürüdüklerimizden bazıları Osmanlı tokadının ne olduğunu hala anlamadı... Neyse.. Biz işimize bakalım. Şu anda 3300 terörist yemedi sadece Osmanlı tokadını... Onların dışında bazıları da yedi. Bildiklerimiz çok, bildiklerimizi kağıda dökeceğimiz zamanlar da gelecek.

"SAKARYA BUGÜN ÇOK FARKLI"

Ben Sakarya'yı bugün çok farklı gördüm. Bu vesileyle başta Sakarya'nın yiğit evladı şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Şehitlerimizin vakur aileleri var. Gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum. Nasıl şehit kaymakamımızın kanını yerde koymadıysak bütün şehitlerimizin hesabını sorduk soracağız.

"BOYLARINDAN BÜYÜK LAFLAR EDENLER ÖNCE İYİ BİR TARİH KİTABI OKUSUN"

Nasıl ki Türkiye tüm imkansızlıklara rağmen bir asır önce bekasına yönelik senaryoları Çanakkale'de, Sakarya Meydan Savaşı'nda paçavraya çevirmişse bugün de aynısını yapacak güç ve kudrete sahiptir. Biz bu ülkeyi ihsanla lütufla birilerinin kolları ve kanatları altında kurmadık. 1071'den beri şehitlerimizin kanlarıyla yoğurarak kendimize vatan yaptık. Boylarından büyük laflar edenler önce iyi bir tarih kitabı okusunlar. Sakarya Meydan Muharebesi'nde salamura olmaktan nasıl kurtulduklarını, denize dökülerek buraları terk ettiklerini hatırlasınlar. Türkiye'nin dostluğunun kıymeti kaybedilince anlaşılır. Biz her zaman komşularımızın, kardeşlerimizin kendinden emin olduğu, sırtını dayadığı, itimat ettiği bir ülke olduk. Vatandaşlarımızın hak ve hukukunu koruma noktasında nasıl tavizsiz olmuşsak, diğer ülkelerle iş birliğimizi geliştirmekte de o derece titiz davrandık. Önümüzdeki dönemde de aynısını yapacağız. Kendimizle beraber bölgemizin de güvenliği için çalışmayı sürdüreceğiz

"HEP BERABER TAZELENDİK"

Sizlerle gurur duyuyorum, sizler bu yolda bizi hiç yalnız bırakmadınız. Kadrolarımızı belirlerken bir taraftan da sizlerle dava ve yol arkadaşlığımızı güçlendiriyoruz. Allah'a hamdolsun her kongremizi ayrı bir coşkuyla icra ettik. Hem dava arkadaşlarımızla bir araya geldik hem de kardeşliğimizi perçinledik. Aşık Yunus'un da buyurduğu gibi: Biz sevdik aşık olduk, her dem yeniden doğarız bizden kim usanası... Hep beraber tazelendik. Kongremizin milletimizin geleceği için hayırlara vesile olmasını Rabbim'den niyaz ediyorum. Şimdiden 2019 seçimlerine hazırlanacağınıza inanıyorum. Duymadık kimse kalmasın.. Ana kademe 2019 için kapı kapı dolaşmaya hazır mısınız? Hanımlar, gençler, el sıkmadan üniversiteleri terk etmeyeceksiniz. Bunun için kapı kapı dolaşmaya var mısınız? Çalışma bizden netice Allah'tadır. Biz sefer ile sorumluyuz, zafer Allah'tan. Olaya böyle bakıp öyle yürüyeceğiz.

SAKARYA'YA ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ

Şu hususları özellikle söylüyorum: Tevazu yüceltir, kibir düşürür, hasret bitirir, gurur aldatır.. AK Parti tıpkı Fatih Sultan Mehmet gibi zaferlerini artırdıkça tevazusunu büyütmüş bir partidir. 2019'a giden süreçte en büyük referans kaynağımız hizmetlerimizdir. 1000 yataklı şehir hastanesi için çalışmalarımız sürüyor. Toplu konutta Sakarya'da 7 bin 400 projeyi hayata geçirdik.

"MİLLET EN BÜYÜK HAKEMDİR"

Biz ana muhalefet gibi istismar siyaseti yapmıyoruz. Hep söylüyorum: Bunların Türkiye'de dikili bir ağacı yok. Her fırsatta gerilimi artırarak bugüne kadar gelmeyi başardılar. Ancak yalan ve iftiralarla bir yere varamayacaklarını anlayacaklardır. Bunlar alışkanlıklarını bırakamıyorlar. FETÖ'cülerin kulaklarına fısıldadıklarına göre hareket ediyorlar. Şunu unutmayın: Millet en büyük hakemdir. Türkiye düşmanlarına yancılık yapanları bu millet görüyor. HErkesin notunu da seçim sandığında veriyor. Hamdolsun 2019'da da milletimiz kendisi için en doğru olanı yapacaktır.

Partisinin Sakarya İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar!

BİZE ULAŞIN