Afrin'de son dakika! Bir günde 7 köy teröristlerden temizlendi

Son dakika haberi... TSK ve ÖSO, Afrin'de Masaracık, Karabaş ve Aşağı Kefer Dali köylerini teröristlerden temizledi. Sabah saatlerinde Mağaracık ve Dermeşkanlı köyleri de terör örgütlerinden arındırılmıştı. Böylece Afrin operasyonunda bir günde 5 köy terörden temizlenmiş oldu. Afrin'den gelen son haberde TSK ve ÖSO'nun Şeyh Abdurrahman ve Kela köylerini de teröristlerden temizlediği öğrenildi.

Afrin'de son dakika! Bir günde 7 köy teröristlerden temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de 5 köyü daha teröristlerden kurtardı.

Anadolu Ajansı'nın geçtiği son dakika haberine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'de Masaracık, Karabaş ve Aşağı Kefer Dali ve Afrin'in güneybatısındaki Cinderes beldesine bağlı Şeyh Abdurrahman ile Şeyh Hadid beldesine bağlı Kela köylerini YPG/PKK-DEAŞ'tan arındırdı.

217 BÖLGE KONTROL ALTINA ALINDI

Bu üç köyle 180'i köy, 37'si kritik nokta olmak üzere toplam 217 bölge kontrol altına alınmış oldu.

SABAH SAATLERİNDE 2 KÖY DAHA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENMİŞTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de 2 köyü daha teröristlerden kurtardı.

Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid beldesine bağlı Mağaracık ve Dermeşkanlı köylerini YPG/PKK-DEAŞ'tan arındırdı.


(Zeytin Dalı Harekat kararlılıkla devam ediyor. Bölgede başarılı operasyonlara imza atan Türk askeri, terörden temizlediği noktalarda sevgi seliyle karşı karşıya kaldı. Teröristlerinde baskısından kurtulan Afrinliler, her fırsatta Türkiye'nin duacısı oldu. Bölgede çekilen bu fotoğraf yaşananların özetini ortaya koydu.)

Bir günde 5 köy! Zeytin Dalı Harekatından son görüntüler

TÜM BELDE MERKEZLERİNDE KONTROL SAĞLANDI

Afrin, ilçe merkezi ile Racu, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı olmak üzere 6 beldeden oluşuyor. Mabatlı dışında tüm belde merkezlerinde kontrol sağlandı.

Terör örgütü YPG/PKK'nın yığınak ve savunma hatları, büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren terör örgütü, merkezden Beşşar Esed rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt nüfusa ise engel oluyor. Sivillerin alıkonulması, Birleşmiş Milletlerden de tepki görüyor.

BİZE ULAŞIN