e-Devlet vasiyetname nasıl sorgulanır? e-Devlet miras sorgulama...

e-Devlet üzerinden vatandaşın kolaylıkla yaptığı işlemlere son dakika olarak bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz ay milyonlarca vatandaşın kullandığı e-Devlet soyağacı sorgulama / alt üst soy bilgisi öğrenme hizmetini aktif hale getiren sistem uzun süre bu konunun sosyal medya ve Google Trends listelerinde bir numarada olmasını sağlamıştı. Ardından şehit listesi sorgulama, e-Devlet miras sorgulama sistemleri de diğer yenilikler arasında yer aldı. Son olarak ise e-Devlet vasiyetname sorgulama işlemi vatandaşların yeni gözdesi oldu. Peki e-Devlet vasiyetname nasıl sorgulanır? İşte son dakika gelişmesi...

e-Devlet vasiyetname nasıl sorgulanır? e-Devlet miras sorgulama...

konusunda vatandaşların işine yarayacak bir gelişmesi daha yaşandı. Ölen vatandaşların mirasının paylaşımına ilişkin vasiyet ve beyanlarını da kapsayan belgeler artık e-Devlet üzerinden görülebilecek.

e-Devlet vasiyatname nasıl sorgulanır?

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından başlatılan çalışma kapsamında mirasçılık belgesinin "e-Devlet"ten alınmasına yönelik uygulamanın ardından vasiyetnamelerin de elektronik ortamdan verilmesi için çalışma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN