Afrin'de son dakika: Yüzlerce teröristi kaçırıp yerlerine bakın kimleri getirdiler!

Son dakika haberi... YPG/PKK, Afrin'de DEAŞ taktiğini uygulamaya geçiriyor. Örgüt, üst düzey elebaşlarının ardından orta kademelerinin çoğunu da Afrin'den çıkardı. YPG/PKK, yüzlerce teröristi merkezden tahliye ederken, yerine özel eğitimli olanları getirdi. Teröristler, meskun mahal savaşı için tünellerle birbirine bağlı evlerin sığınaklarında TSK ve ÖSO'ya karşı yuvalandı.

Afrin'de son dakika: Yüzlerce teröristi kaçırıp yerlerine bakın kimleri getirdiler!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurlarının girme aşamasına geldiği Afrin ilçe merkezinde kıskaca aldığı YPG/PKK'lı teröristlerin bir bölümü sivil araçlarla ayrılmaya başlarken, bir kısmı da tünel ve sığınaklara gizlenip çatışmaya hazırlanıyor.

Terör örgütü DEAŞ, Suriye'de 2016-2018 döneminde meskun mahallerden çekilmeye zorlandığı aşamalarda, yer altı ve yapıların içine yuvalandı. Örgüt, kent içine giren rakip güce tünel, sığınak ve bina içlerinden hızla saldırarak, kazanma umudu gütmeden mümkün olan en büyük zararı vermeyi hedefledi.

AFRİN'DE SON 2 GÜNDÜR YPG/PKK'NIN YAPTIĞI HAZIRLIK DA DEAŞ TAKTİĞİYLE ÖRTÜŞÜYOR

AA'nın Afrin ilçe merkezindeki güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre, örgüt son 48 saatte yüzlerce silahlı mensubunu sivil araçlarla tahliye etti.

Merkezden çıkartılanlar, örgütün eylem gücü en zayıf unsurlarını oluştururken, yine sivillere ait araçlarla ilçe merkezine sıkı eğitimden geçirilmiş teröristler getirildi. Geçen hafta ilçedeki üst düzey elebaşlarını çıkaran örgüt, orta düzey elebaşlarını da hızla bölgeden uzaklaştırdı.

BİNALARDA BOMBALI TUZAKLAR

Altlarından tünellerle birleştirilen sığınaklarda ve duvarlarına açılan geçitlerle birbiriyle birleştirilen çok sayıda binada teröristler yuvalanmaya devam ediyor.

Örgüt, gizlediği unsurları, TSK ve ÖSO ilçe merkezine girdikten bir süre sonra harekete geçirmeyi planlıyor.

TSK ve ÖSO'nun ilçe merkezine girişini engellemeye imkanı olmayan örgütün hedefinde, içeriye giren birliklere en fazla zarar vermek var.

Bu amaçla caddelerdeki sivil araçlar başta olmak üzere, Beşşar Esed rejiminden kalma kamu binaları ve olası ilerleme güzergahı üzerindeki birçok bina bombalarla tuzaklandı.

Kuşatılan merkezden çıkartılması mümkün olmayan askeri araç-gereçlerin TSK ve ÖSO'nun eline geçmesini istemeyen örgüt bunları ateşe vermeye başladı.

BİZE ULAŞIN