Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Afrin açıklaması: Sizlere her an müjdeyi verebiliriz

Son dakika haberi... AK Parti Olağan İl Kongresi için gittiği Mardin'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık an meselesi, Afrin'e girdik giriyoruz. Sizlere her an bu müjdeyi verebiliriz. Afrin'de şu an itibarıyla 3569 teröristin etkisiz hale getirildi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Afrin açıklaması: Sizlere her an müjdeyi verebiliriz

AK Parti Olağan İl Kongresi öncesi kendisini bekleyen vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık an meselesi, Afrin'e girdik giriyoruz. Sizlere her an bu müjdeyi verebiliriz. Afrin'de 3569 teröristin etkisiz hale getirildi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"ÇOK AZ ZAMAN İÇERİSİNDE AFRİN İLE İLGİLİ MÜJDEYİ VERECEĞİZ"

Bize Suriye topraklarından çıkın diyorlar. Biz 780 bin km'ye nerelerden geldik biliyor musunuz? 18 milyon km'den buralara geldik. Bir terör koridoru ki oradan devamlı taciz ediliyoruz. Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa taciz ediliyor. Sabır sabır sabır... Yetti artık dedik. Öyleyse gireceğiz... Bize dost görünenler girmeyin dedi. Sizi çok dinledik girmedik. Ne oldu? Roketlerle devamlı tacizler devam etti. Dedik artık durmayacağız. Ya Allah bismillah yürüdük. Çok az zaman içerisinde Afrin ile ilgili müjdeyi vereceğiz. Ne dedik: Bir gece ansızın gelebiliriz. Neler yapmışlar oralarda... Tüneller açmışlar, bu tünellerde kamyonlar gidebiliyor düşünün. Bize dost görünenlerin onlara verdiği silahları gördünüz. Yalan bunlarda su gibi. Dürüst olun dürüst bizi aldatamazsınız. Yalanlarınız ortada. İşte kasa kasa silahlar, mermiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrin duyurusu: "Sizlere her an müjdeyi verebiliriz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan kongre öncesi yaptığı konuşmanın ardından kongre salonuna geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

"BURASI BİNLERCE YILLIK ANADOLU ŞEHRİ"

Fransızlar Mardin'i teslim almak için şehre gelir. Belediye meydanında toplanan ahaliye niçin geldiğini açıklar. Urfalılara yaptıkları zulümleri anlatarak. İşgale direnmezlerse Mardin'i bir Avrupa şehri haline getireceklerini söyler. Mardinli bir ileri gelen "Burası bir Suriye şehri değil. Binlerce yıllık Anadolu şehridir. General Mardin'i işgale yeltenirse karşısında kadınıyla çocuğuyla Mardinlileri bulacaktır. Arkasına bakmadan gitsin" demiştir. Mardin böyle bir anlayıştan geliyor. Şu Mardin ne çileler çekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAFİTÜRK'Ü UNUTMADI

Mardin'in Derik ilçesinde görev yaparken şehit edilen kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk'ü rahmetle yad ediyoruz. Bugünden geriye dönüp baktığımızda bölücü örgütün, Kobani olaylarıyla çukur eylemleriyle ne yapmaya çalıştıklarını şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Bu örgüt islam düşmanı bir örgüttür. Masum sivilleri kalkan yapacak kadar, ana kucağındaki bebekleri katledecek kadar vahşi bir örgüttür. Kürt ve Arap kardeşlerimin bölücü terör örgütün kime ve neye hizmet ettiğini artık kavradığına inanıyorum. Milletten aldığı yetkiyi istismar edenlere kesinlikle müsamaha göstermeyiz. Mardin'de şimdiden oteller dolmuş durumda. Bir huzur kenti haline geldiğiniz zaman bu ekonomiye de olumlu yansıyor. Biz Mardin'i Mardinli kardeşlerimi ihmal etmedik. Ekonomiyi büyütürken özgürlüklerden taviz vermedik. Ülke tarihinde eşi benzeri olmayan reformları harekete geçirdik. Mardin'e son 15 yılda 25 katrilyon değerinde yatırım yaptık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Mardin Olağan İl Kongresi öncesi vatandaşlara hitap etti

BİZE ULAŞIN