O koruma itirafçı oldu!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve tutuklanan Deniz Kuvvetleri Komutanı Adnan Özbal'ın koruma ekibinde yer alan astsubay Rıza Asal itirafçı oldu. Asal’ın verdiği isimler çerçevesinde 15’i Deniz Kuvvetleri’nde görevli asker olmak üzere 16 FETÖ şüphelisi hakkında operasyon başlatıldı.

O koruma itirafçı oldu!

FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına ilişkin yürütülen bir soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Deniz Kuvvetleri Komutanı Adnan Özbal'ın koruma ekibinde görevli astsubay Rıza Asal hakkında yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. İtirafçı olan Asal'ın ifadesi üzerine 16 şüpheli hakkında operasyon başlatıldı.

KOD ADI 'RECEP'

Rıza Asal'ın örgütün Deniz Kuvvetleri yapılanmasında örgütsel olarak 'öğrenci' tabir edilen konumda bulunduğu, kod adının ise 'Recep' olduğu belirlenmişti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile İstanbul polisinin yaptığı çalışma sonucu Asal gözaltına alınmıştı. 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçu kapsamında tutuklanan Asal'ın cezaevine konulduktan sonra soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay'a yeni bir ifade verdiği öğrenildi. Asal'ın örgüt mensubu asker şahıs ve örgüt sorumlusu bazı şahısların isimlerini vererek teşhis ettiği öğrenildi.

10 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI, 6 ŞÜPHELİ İÇİN YAKALAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Soruşturmadaki bu gelişme üzerine 16 şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında şu ana kadar 10 şüphelinin gözaltına alındığı, 6 şüpheliye yönelik yakalama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN