Son Dakika Haberi: Ankara'da flaş FETÖ gözaltıları

Son dakika haberi... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ'nün emniyet teşkilatındaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmaları kapsamında, haklarında yakalama kararı verilen 38 şüpheliden 24'ü gözaltına alındı. Ankara'da bir diğer haber de KHK ile kapatılan FETÖ ile irtibatlı Aksiyon İş Konfederasyonuna bağlı 5 farklı sendikanın yöneticileri ile ilgili. 8'i Bylock kullanıcısı 62 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

Son Dakika Haberi: Ankara'da flaş FETÖ gözaltıları

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyet teşkilatındaki mahrem yapılanmasına yönelik devam eden soruşturmalar kapsamında haklarında yakalama kararı verilen 38 kişiden 24'ü, Ankara merkezli 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ'ye yönelik soruşturmalar kapsamında operasyonlar devam ediyor.

EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Haklarında yakalama kararı verilen 38 kişiden 24'ü Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Ankara, Ardahan, Kırşehir, Niğde, Trabzon ve Bursa'da sabah erken saatlerde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarla yakalandı.

Şüphelilerin kimlikleri, emniyet teşkilatındaki FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında daha önceden gözaltına alınan örgüt üyelerinin ifadeleriyle elde edilen deliller doğrultusunda belirlendi.

KHK İLE GÖREVLERİNDEN ATILAN ESKİ EMNİYET MENSUPLARI

Söz konusu kişilerin, "mahrem imamların" tutuklanmasının ardından örgütçe kurumlarda "abi" olarak görevlendirildiği ve KHK ile daha önceden görevlerinden atılan eski emniyet mensupları olduğu öğrenildi.

Operasyonda her "abi" ve ona bağlı şüphelilerden oluşan hücre yapılanması da tek tek çökertildi.

Diğer illerden alınan şüphelilerin de Ankara'ya gönderileceği belirtilirken gözaltıların sürdüğü bildirildi.

HABERLER ART ARDA GELDİ

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Savcılığı KHK ile kapatılan FETÖ ile irtibatlı Aksiyon İş Konfederasyonuna bağlı 5 farklı sendikada yöneticilik yapan 8'i ByLock kullanıcısı 62 şüpheli için de düğmeye bastı.

5 ilde 62 kişiye FETÖ'den gözaltı kararı

38 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, FETÖ irtibatı nedeniyle KHK ile kapatılan Aksiyon İş Konfederasyonuna bağlı 5 farklı sendikada yöneticilik yapan örgüt üyelerine yönelik operasyon için düğmeye basıldı.

Bu kapsamda 8'i ByLock kullanıcısı 62 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara merkezli 7 ilde yürütülen operasyonlarda şu ana kadar 38 şüpheli gözaltına alındı. FETÖ şüphelilerinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

BİZE ULAŞIN