Akıncı Üssü davasında son dakika! Darbeci sanıkların yakınları şehit yakınlarına saldırdı

Son dakika haberi... Akıncı Üssü davasında skandal olay! Darbeci sanıkların yakınları şehit yakınlarına saldırdı. Bir gazinin darbedildiği öğrenilen olaya karıştığı belirlenen 4 sanık yakını gözaltına alındı.

Akıncı Üssü davasında son dakika! Darbeci sanıkların yakınları şehit yakınlarına saldırdı

Darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 473 kişinin yargılandığı duruşma salonunun önünde gazi ve şehit yakınları ile bazı sanık yakınları arasında gerginlik yaşandı. Bir gazinin darbedildiği öğrenilen olaya karışan 4 kişi gözaltına alındı. Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda yapılan duruşmaya, akşam saatlerinde ara kararın açıklanması için yaklaşık bir saat ara verildi.

SANIK YAKINLARI SALONA GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARININ GİRİŞ YAPTIĞI KAPIDAN GİRMEK İSTEDİ

Sanık yakınları, ara kararın açıklanmasından önce salona gazi ve şehit yakınlarının giriş yaptığı kapıdan girmek istedi. Bu sırada bir grup sanık yakını ile gazi ve şehit yakınları arasında arbede yaşandı. Arbedede 15 Temmuz gazisi Muhammet Ali Yarar, bazı sanık yakınlarınca darbedildi.

Yarar, yaptığı açıklamada, yaka kartlarından sanık yakını olduğu belli olan iki kişiye, duruşma salonuna gazi ve şehit yakınlarının kullandığı kapıdan girmemelerini söylediklerini anlattı.

Daha sonra bu iki kişiyi uygun bir dille uzaklaştırdıklarını aktaran Yarar, kısa süre sonra yanlarına başkalarıyla geldiklerini ifade etti.

Akıncı Üssü davasında ara karar

15 TEMMUZ GAZİSİNE SALDIRDILAR

Tekrar uyarmalarına rağmen söz konusu iki kişiden birinin kendisine yumruk attığını belirten Yarar, "15 Temmuz'da bizi öldürmek isteyen sanıkların yakınları da 15 Temmuz'dan 1,5 yıl sonra, duruşma salonunun önünde, davasını takip etmek isteyen gazi ve şehit yakınlarını darbetme cesaretinde bulunuyor. Biz 15 Temmuz'un mağduruyduk, halen mağduruz. Burada dayak yiyen Muhammet Ali Yarar değil, gaziler ve şehit yakınlarıdır." diye konuştu.

4 SANIK YAKINI GÖZALTINA ALINDI

Yaşanan darp olayının ardından 4 sanık yakını gözaltına alındı.

BİZE ULAŞIN