Son Dakika: Erdoğan: Onları Amerika'ya kadar kovalayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da AK Parti Olağan Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ ile mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Yok paralel devletmiş bilmem ne… Hepsini bozguna uğrattık. Amerika'ya, Pensilvanya'ya kaçtılar. Ama onları Amerika'ya kadar kovalayacağız. Çünkü onlar bu milleti bölmeye, yok etmeye çalıştı." dedi. Afrin harekatına ilişkin son bilgileri paylaşan Erdoğan 3747 teröristin ekisiz hale getirildiğini ifade etti.

Son Dakika: Erdoğan: Onları Amerika'ya kadar kovalayacağız
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Tüm kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sizlere söylemiştik kardeşlerim. Uzun ince bir yoldayız. Durmak yok yola devam dedik. Biz bu hak yolda son nefesimize kadar yürüyeceğiz. Bize bu yakışır. Ak kadrolar, dağ taş demediler, ne yapılması gerekiyorsa yaptılar. Milletimize hizmete devam edeceğiz. Çünkü biz bu yola baş koyduk. Bunlar için varız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun'da vatandaşlara hitap etti


Anadolu'yu Karadeniz'e bağlayacağız. Tüm Karadeniz'i kalkındıracağız. Daha neler olacak neler. Allah'ın izniyle biz bunları yaparız. Niye? Çünkü biz buna inanıyoruz. İnanç öyle bir şeydir ki, tekeden süt bile çıkartır. İnsanlarımızı ayırt etmeyeceğiz. Herkese eşit yaklaşacağız. Çünkü biz böyle bir kültüre sahibiz. Bu ülke tek vatandır. Ülkemizi böldürmeyeceğiz. PKK'sı falan bizi bölmeye çalıştı. Ama biz onları açtıkları çukurlara gömdük. Suriye'ye kaçtılar kovaladık. Fırat Kalkanı'nda kovaladık. Afrin'de de kovaladık gördünüz.

- Teröristlerin inlerine gireceğiz dedik. Girdik mi? Girdik. Onları oraya gömdük mü? Gömdük.

- 3 bin 700'ü aşkın terörist etkisiz hale getirildi. Bu millete ihanet edeni affetmeyiz.

AMERİKA'YA KADAR KOVALAYACAĞIZ

Yok paralel devletmiş bilmem ne… Hepsini bozguna uğrattık. Amerika'ya, Pensilvanya'ya kaçtılar. Ama onları Amerika'ya kadar kovalayacağız. Çünkü onlar bu milleti bölmeye, yok etmeye çalıştı. Ama başaramadılar. Millet onların oyununu bozdu. Bu mücadelemizde çok kararlıyız. Mücadelemize milletimizle devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Hepinizi gönülden selamlıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Onları Amerika'ya kadar kovalayacağız"GİRESUNLU KARDEŞLERİME ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

16 Nisan halk oylamasın yüzde 62 oy oranı ile Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ezici bir destek veren Giresunlu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Giresun 16 Nisan'da kendisine yakışanı yaptı. Türkiye ortalamasından 10 puan fazla orana sahip olan Türkiye'nin geleceği için büyük bir işe imza attı. Bu yüzden Giresun, bu güzel ülkenin yolunu açacak tüm işler için gece gündüz çalışmaya devam edecek. Ne demiştik? Uzun ince bir yoldayız, yürüyoruz gündüz gece.

15 yıldır başkaları ile değil, kendimizle yarıştık. Ana muhalefetin yüzde 25'lere çakılı kalmasına bakarak rehavete kapılmadık. Her zaman millet için çalıştık.

Şimdi Afrin ile beraber yeniden bir diriliş mücadelesi başlattık. İnşallah bu direnişle 2019'daki seçimlere hazır bir şekilde girmeye hazır olacağız. Tüm milletimin hazır olduğunu görüyorum. Hamdolsun bu millet bu vatanı böldürmeyecektir.

OY ORANIMIZ YÜZDE 50 OLSA BİLE YERİNDE SAYMAK BAŞARI DEĞİLDİR

Oy oranımız yüzde 50 olsa bile yerinde saymak başarı değildir. Ama ana muhalefet partisi yüzde 25'lere çakılmasına ve bütün seçimleri kaybetmesine rağmen hala koltuklarına yapışan kişilerle dolu. Biz hamdolsun böyle bir zihniyette bulunmadık. Biz millete hizmet ediyoruz. Milleti sadece seçim dönemlerinde hatırlayanlar elbette bizim hizmet aşkımızı anlayamazlar. Bizim hizmet anlayışımız bu olmadı hamdolsun. Biz her zaman millete hizmet ettik. Çünkü biz durmak yok yola devam dedik.

Krizler anılan bir ülkeyi bugün dünyada parmaklarla gösterilen bir konuma taşıdık. Biz göreve geldiğimizde Giresun'da 28 kilometre bölünmüş yol vardı, şimdi biz bunu 117 kilometreye çıkardık.

BİRİLERİ HAYALİNİ BİLE KURAMIYORDU

AK Parti'nin kodlarını bilmeyenler için bu ifadelerim hayal gibi görünebilir. Bundan 15 yıl önce bizim hedef olarak gördüğümüz seviyelerin birileri hayalini bile kuramıyordu.

Giresun'da ruhsatlı alanlarda fındık üretimi yapan üreticilerimizi destekliyoruz. Toplam 1,7 katrilyon lira destek verdik. Kemal Bey diyor ya, çiftli mağdur. Senin bunlardan ne haberin var ya. Resmi rakamlarla konuşuyorum. Biz buyuz. Verdiğimiz rakam ortada. Hepsi belgeli. Biz bunu çiftçimize verdik.

CHP'YE ELEŞTİRİ

CHP'nin başındaki zat FETÖ'nün eline tutuşturduğu paçavralarla hedef almaya çalışıyor. Bunların 15 yılda siyasetin kalitesini artıracak tartışma açtıklarını duydunuz mu? Bir ara gündemi Gazi Mustafa Kemal'in fotoğrafını kimin yere indirdiğini bulmaktı. Sonunda başardılar, ardından Atatürk'ün askeri mi, yoldaşı mı olduklarının kavgasını verdiler. Günlerce bu meseleyi konuştular. Ortaya karışık bir karara vardılar. Bir dönem bunlar, PYD/YPG terör örgütünü aklama seferberliğine çıkmışlardı.

Atatürk'ün resmini kaldırıp kendi resmini oraya koymuştur. Devlet dairelerinden kaldırıp İnönü'nün posterini yerleştirmiştir, posta pullarından da kaldırıp oraya da İnönü kendi resmini koydu. Bay Kemal, bunlardan haberin var mı? Gençler sizler de bunu bazı, onların izinde yürüyenlere anlatın. Bunlar önemli.

Bugünün Afrin raporunu da size vereyim. Beğenmedikleri ÖSO mensupları Fırat Kalkanı Harekatı'nda 614 şehit verdi. Zeytin Dalı Operasyonu'nda ise şu ana kadar 302 şehit verdi.

"BUGÜNÜN AFRİN RAPORUNU SİZE VEREYİM..."

Bugünün Afrin raporunu da size vereyim. Beğenmedikleri ÖSO mensupları Fırat Kalkanı Harekatı'nda 614 şehit verdi. Zeytin Dalı Operasyonu'nda ise şu ana kadar 302 şehit verdi. Eli kanlı bir diktatöre duydukları sempatinin, yani Esed'e duydukları sempatinin onda birini Suriyeli kardeşlerimize göstermediler. Türkiye'nin ve Türk milletinin güvenliğini düşünmediler.

"DOĞU GUTA'DAN BU SABAH BİR MEKTUP ALDIM"

Doğu Guta'dan bu sabah oradan bir lider hanımefendinin mektubunu aldım. Ne olur diyor, sayın Cumhurbaşkanım, Afrin'de attığınız adımları Doğu Guta'da da atın. Artık diyor. Bizim dayanma gücümüz kalmadı. Doğu Guta'da şu anda 20 bin kişi kaldı. Bir gece öncesinde kadar Afrin'e girmeyelim diyenlerin ertesi gün özür dilemek yerine arka arkaya mesaj yayınlamalarının takdirini ben milletine bırakıyorum.

AFRİN HAREKATI

Afrin'de şimdiye kadar 3747 terörist etkisiz hale getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Giresun İl Kongresi'nde konuştu

BİZE ULAŞIN