Son dakika: Batman'da çıkan çatışmada iki terörist etkisiz hale getirildi

TSK'nın yaptığı son dakika haberde “Diyarbakır, Mardin, Hakkari ve Bitlis kırsalında toplam 28 EYP'nin imha edildiği ve Batman’ın Hasankeyf ilçesinde gerçekleştirilen çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirildiği" açıklandı.

Son dakika: Batman'da çıkan çatışmada iki terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Diyarbakır, Mardin, Hakkari ve Bitlis kırsalında yapılan arama faaliyetlerinde, toplam 28 el yapımı patlayıcının (EYP) tespit edildiğini ve imha edildiğini açıkladı.

TSK'dan yapılan açıklamada, yurtiçi terörle mücadele harekatı kapsamında dün, Batman'ın Hasankeyf ilçesinde gerçekleştirilen operasyon sonucu çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 2 kişinin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Ayrıca, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet el bombası, bir adet el telsizi, bir adet gece görüşü dürbünü ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

DİYARBAKIR, MARDİN, HAKKARİ VE BİTLİS'TE TOPLAM 28 ADET EYP İMHA EDİLDİ

Yapılan açıklamada, Diyarbakır, Mardin Hakkari ve Bitlis kırsalında gerçekleştirilen arama faaliyetlerinde toplam 28 adet el yapımı patlayıcı tespit edildiği ve bu patlayıcıların kontrollü şekilde imha edildiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN