Başbakan Binali Yıldırım müjdeleri sıraladı

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu. Türkiye'nin 2018 büyüme hedefini açıklayan Binali Yıldırım, Türkiye'nin 2018'de büyüme oranı 7 ila 7.5 oranında rekor bir şekilde gerçekleşeceğini ve Turizm için de 38 milyon turist müjdesini verdi

Başbakan Binali Yıldırım müjdeleri sıraladı

AK PARTİ grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Kongrelerimiz heyecan, coşku dolu tam bir miting havasında geçti. Tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Millete hizmete devam edeceğiz. Bu yüzden AK PARTİ teşkilatında metal yorgunluğu yok, dimdik ayakta heyecan dorukta. Kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu yola baş koyduk. Sözümüzü tuttuk ve tutmaya da devam edeceğiz. Var gücümüzle çalışacağız." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE-AB VARNA ZİRVESİ HAKKINDA

Başbakan Binali sözlerine şöyle devam etti: Türkiye-AB ilişkileri bakımından önemli sayacağımız Varna'daki toplantıda gündemdeki konular ele alındı. AB'nin karnesi en başından beri ciddi tutarsızlıklarla, yalpalamalarla doludur. Ülkemizin tutarlı bir sebep olmadan beklemeye alındığı dönemi gördük. 1996'da Gümrük Birliği süreci başladı. Gümrük Birliği'nden AB ülkeleri bizden daha az fayda görmemiştir. Tam üyelik için 35 fasıldan 16'sı açılabilmiş. Birisi kapanırken diğerleri beklemeye alınmıştır ve 14 fasıl da bloke halindedir. AB ile Türkiye arasında 2016'da bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma vize serbestisini geri kabul sürecini içeriyordu. Fakat bu sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Bunun yanında AB 15 Temmuz darbesinde de bize destek çıkmadı. Çok cılız mesajlar verdi. Ülkemize yeterli desteği vermedi. Ama Türkiye AB'ye olan tüm yükümlüklerini yerine getirmiştir. Biz herkese olduğu gibi AB'ye karşı da hep açık ve saimi olduk. Varna'da da aynısını yaptık. Tüm gerçekleri Cumhurbaşkanımız muhatapların yüzüne söyledi, belgeleri takdim etti.

"AVRUPA'DAN İSTEDİĞİMİZ TEK ŞEY SAMİMİYET"

"AB'nin kriterlerine üye ülkelerinkinden daha yakın olan Türkiye'nin bu kadar hırpalanmasına daha fazla rıza gösteremeyiz. Bu konuda duruşumuz belli. Buradan Avrupalı dostlarımıza sesleniyorum. Türkiye, AB'ye olan bütün yükümlülüklerini yerine getirmiştir. Tam üyelik perspektifimizi muhafaza ediyoruz. Burada sorulması gereken soru: AB'nin Türkiye konusundaki kararı nedir? Avrupa yeni bir vizyonla, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir yol mu belirleyecek yoksa içine kapanmış bir Avrupa mı olacak? Bizim Avrupa'dan istediğimiz tek şey samimiyet."

"TÜRKİYE'Yİ YIPRATMAYA ÇALIŞTILAR AMA BAŞARAMADILAR"

"Suriye'deki insani hassasiyetle operasyon yürüten tek ülke konumundaki Türkiye'yi insan haklarını ihlal etmekle, işgalle suçlayan ülkeler maalesef kendi tarihlerini unutmuş gözüküyorlar. Terör örgütlerinin yerlerinden ettiği milyonlarca insana ev sahipliği yapan Türkiye'yi takdir etmek yerine operasyonları eleştirmek iyi niyetle bağdaşmıyor. Önümüze çıkartılan engeller karşısında hayretimizi gizleyemiyoruz. Yıllarca buldukları her fırsatta kriz çığırtkanlıklarıyla, finans oyunlarıyla, manipülasyonlarla bizi yıpratmaya çalıştılar."

Başbakan Yıldırım büyüme rakamlarını açıkladı

EKONOMİK BÜYÜME VE TURİZM MÜJDESİ

Türkiye'nin 2018'deki büyüme oranını açıklayan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin 2018'de büyüme oranı 7 ila 7.5 arasında rekor bir şekilde gerçekleşeceğini" söyledi. Başbakan ekonomik yatırımlar hakkında şunları söyledi: Yatırım ortamının iyileştirilmesiyle ilgili tüm detayları yarın Külliye'deki toplantıda milletimizle paylaşacağız.

Başbakan Yıldırım'dan turizm müjdesi

TURİZMDE SEVİNDİREN RAKAMLAR

Turizm hakkında da açıklamalarda bulunan Başbakan Binali "Turizmde rezervasyonlar geçen seneye göre daha iyi, 38 milyon misafiri bu yıl Türkiye'de ağırlamış olacağız. Türkiye'nin ekonomisini, turizmini ve yatırımlarını geliştirmek için hükümet olarak gece gündüz çalışacağız. Bu durum Türkiye'nin 2015 öncesi duruma getirdiğini gösteriyor" açıklamasını yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu

BİZE ULAŞIN