Bodrum’da zehir tacirlerine yeni operasyon

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca gözde turizm merkezi Bodrum’da zehir tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilirken 11’i gözaltına alındı. Şüphelilerin hedefinde yerli ve yabancı turistlerin olduğu öğrenildi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın suç örgütlerine yönelik soruşturmalarına bir yenisi daha eklendi.

Yaz aylarında nüfusu bir milyonu aşan ülkemizin gözde turizm merkezlerinden Bodrum'da, özellikle tatil için gelen yerli ve yabancı turistleri hedef tahtasına koyarak uyuşturucu madde satışı, fuhuş amaçlı insan ticareti ve göçmen kaçakçılığı konularında yer edinmeye çalışan örgüt mensuplarına yönelik birçok tutuklu kamu davası önceki aylarda açılmıştı.

Yeni sezon ile beraber Bodrum'a gelen turist sayısındaki artışla otel ve eğlence mekanlarının sezon açılışları öncesinde Bodrum genelinde uyuşturucu madde satıcılarına yönelik yoğun çalışma içinde olan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin dünkü gözaltılarından sonra yeni bir gelişme yaşandı.

16 GÖZALTI KARARI

Bu sabah erken saatlerden itibaren İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin de iki aylık projeli çalışma sonrasında, Bodrum'da 12 adreste 16 şüpheliye yönelik Sulh Ceza Hakimliği kararlarına dayalı olarak birçok farklı adreste yakalama ve arama faaliyetine başladığı öğrenildi.

11 GÖZALTI

Operasyona 90 Jandarma personeli katılırken 3 de dedektör köpeği kullanıldı. Operasyonda 11 şüpheli gözaltına alınırken 5 şüphelinin ise arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

40'TAN FAZLA SATICIYA İŞLEM

Böylelikle geçtiğimiz günlerde Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılan 20 uyuşturucu madde satıcısıyla beraber Şubat ve Mart aylarında, Bodrum'da 40'tan fazla sokak satıcısına yönelik uyuşturucu madde ticareti suçundan Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca işlem yapılmış oldu.

Yakalanan şüphelilerin İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemleri sonrasında, ileriki günlerde Bodrum Başsavcılığı Kaçakçılık Suçları Bürosu'na sevk edileceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN