PKK’ya ağır darbe

Kuzey Irak’ta 12, Hatay’da 11, Dargeçit ve Batman’da 5 PKK’lı terörist öldürüldü. Militanlardan ABD yapımı M-16 silah ele geçirildi

PKK’ya ağır darbe
Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütü PKK'ya yurtiçi ve sınırdışında başarılı operasyonlarla darbe üstüne darbe vuruyor. Kuzey Irak'ın Hakurk/Kani Rash bölgesine düzenlenen hava harekatında 12 ter��rist etkisiz hale getirildi. Hatay'ın Arsuz ilçesi kırsalında ise saldırı hazırlığındaki hainlere, SİHA'ların desteğinde operasyon düzenlendi. 11 terörist öldürüldü. Mardin'in Dargeçit ilçesi kırsalında yürütülen operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilirken, bazı ilçelerde yapılan terör operasyonlarında ise 24 şüpheli gözaltına alındı. Batman'ın Sason ilçesi kırsalında devam eden operasyonlarda da güvenlik kuvvetleriyle çatışmaya giren 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Militanların üzerinden ABD yapımı M-16 silah ele geçirildi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, son bir haftada terör örgütleriyle mücadele kapsamında güvenlik güçleri bin 224 operasyon düzenledi.

35 TERÖRİST ETKİSİZ
Operasyonlarda, terör örgütlerine yardım-yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olan bin 351 şüpheli, 3 bin 476 uyuşturucu ve kaçakçılık şüphelisi ve düzensiz göçle mücadele kapsamında 89 olmak üzere toplam 4 bin 916 kişi gözaltına alındı. Ülke genelinde yürütülen operasyonlarda, 22'si ölü, 10'u sağ ve 3'ü teslim olmak üzere 35 terörist etkisiz hale getirildi.
BİZE ULAŞIN