Son dakika: Afrin'den acı haber 2 şehit

Son dakika haberi: Afrin'de dün yürütülülen arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu.

Afrin'de dün yürütülülen arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu

2 ASKER ŞEHİT

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde dün yürütülen arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda 2 askerin şehit olduğu bildirildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

KÜTAHYALI ŞEHİDİN ŞEHADET HABERİ AİLESİNE ULAŞTIRILDI

Afrin'de el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Temel'in Kütahya'daki ailesine şehadet haberi ulaştırıldıAfrin'de dün yürütülen arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Veysel Temel'in şehadet haberi Kütahya'daki ailesine verildi.

Şehit Temel'in Altıntaş ilçesi Genişler köyündeki ailesine askeri yetkililerce ulaştırılan haberin ardından eve Türk bayrağı asıldı. Olayı duyan Temel'in akraba ve yakınları da aileye taziyede bulundu. Köy muhtarı Yunus Emre, gazetecilere şehidin en son bir hafta önce babasıyla görüştüğünü, Afrin'deki operasyonun iyi gittiğini söylediği öğrenildi. Bu arada, şehit Temel'in naaşının ikindi vakti kılınacak cenaze namazın ardından Genişler köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

AFYONKARAHİSARLI ŞEHİDİN NAAŞI AİLESİNE ULAŞTI

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş İbrahim Imış'ın şahadet haberi Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesindeki ailesine ulaştı.Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş İbrahim Imış şehit oldu. Şehidin Şuhut ilçesinde oturan babası Ali ve annesi Şifa Imış'a şahadet haberi verildi. Şehit haberini alan yakınları ve komşular da ailenin evine akın etti. Şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, taziye çadırı kuruldu.Şehit İbrahim Imış'ın evli ve 2 çocuk babası olduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN