Hollandalı casus kaçtı

SABAH’ın manşetten haber yaptığı Hollandalı casus A.Z. Türkiye’den ayrıldı. Afrin harekâtıyla ilgili bilgi toplayıp, Türkiye aleyhine sahte delil ürettiği tespit edilen casus için Hollanda “Kendi güvenliği için ayrıldı” dedi

Hollandalı casus kaçtı

SABAH gazetesinin önceki gün manşetten duyurduğu Hollandalı casus A.Z. kaçtı. NL Times'a göre, Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Hollanda'nın İstanbul'daki Başkonsolosluğu'nda çalışan kişinin aynı zamanda bölgesel faaliyetlerden sorumlu olduğu belirtilirken, söz konusu görevlinin kendi güvenliği açısından Türkiye'den ayrıldığını teyit etti.
Askeri istihbarat görevlisi olduğu belirlenen A.Z. isimli casusun Türkiye'nin Afrin operasyonu hakkında bilgi toplamak ve Türkiye'yi DEAŞ ile ilişkili gösterme faaliyetlerinde bulunduğu tespit edildi. Türkiye aleyhine kara propaganda yapan kesimlerle sık sık bir araya gelen A.Z.'nin ajanlarına para ödediği, buluşma yerlerine takipten kaçmak için toplu taşıma araçlarıyla gittiği belgelendi. A.Z. ile ilgili diplomatik görev kapsamını aşan faaliyetlerde bulunmak suçundan işlem yapılacaktı.

BİZE ULAŞIN