Son Dakika: Hükümet'ten Fransa'ya sert tepki

Son Dakika Haberi: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Fransa'nın skandal YPG açıklamasına tepki gösterdi. Bozdağ açıklamasında, 'Bu terör örgütlerini meşrulaştırma çabasıdır. Teröristle olanlar aynı muameleyi görürler' dedi.

Son Dakika: Hükümet'ten Fransa'ya sert tepki

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Fransa'nın skandal YPG kararına ilişkin Twitter hesabından çok sert açıklamalarda bulundu. Bozdağ, "Terör örgütlerine destek olan, Türkiye'nin desteğini kaybeder dedi."

İşte Bekir Bozdağ'ın açıklamaları:

Fransa'nın PYD/YPG/YPJ terör örgütlerine destek garantisi vermesi ve bu yöndeki açıklaması; Alenen teröre, terör örgütlerine ve teröristlere destektir, terör örgütlerini meşrulaştırma çabasıdır, Türkiye'ye saldıran terör örgütleriyle açıkça işbirliği ve dayanışmadır.

Terör örgütlerini desteklemek/meşrulaştırmak,terör örgütleriyle işbirliği ve dayanışma kabul edilemez. Türkiye,terör örgütleriyle mücadelede kararlıdır. Terör örgütlerine destek olan, Türkiye'nin desteğini kaybeder. Terör örgütlerine dost olan,Türkiye'nin dostluğunu kaybeder.

TERÖRİSTLERLE AYNI MUAMELEYİ GÖRÜRLER!

Terör örgütleriyle Türkiye'ye karşı işbirliği ve dayanışma içine giren ve teröristlerle birlikte Türkiye'ye saldıranlar, teröristlerle aynı muameleyi görürler, teröristler gibi Türkiye'nin hedefi olurlar. Umarız Fransa, rasyonel olmayan böyle bir adımı atmaz.

Terör örgütlerinin dostluğunu Türkiye'nin dostluğuna tercih edenler ile Türkiye ile işbirliği ve dayanışma yerine terör örgütleriyle işbirliği ve dayanışma içine girenler;eninde sonunda dostları terör örgütleriyle birlikte kaybedeceklerdir.

BİZE ULAŞIN