TSK'dan son dakika açıklama: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika açıklaması... TSK'dan yapılan bilgilendirmede, "Diyarbakır Hazro’da bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist etkisiz hale getirildi" denildi.

TSK'dan son dakika açıklama: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hakkari merkez Kavaklı bölgesinde icra edilen operasyonlarda çeşitli çap ve markalarda silah ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı. Diyarbakır Hazro'da ise bölücü terör örgütü mensubu 3 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, Hakkari merkez Kavaklı bölgesinde icra edilen operasyonlarda çeşitli çap ve markalarda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Şırnak Uludere'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet Kanas keskin nişancı tüfeği, yedi adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 196 adet fişek ve bir adet dürbün ele geçirildi.

BİR TERÖRİST TESLİM OLDU

Hakkari Şemdinli kırsal alanında, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim oldu.

Hakkari merkez kırsal alanında, Kavaklı bölgesinde icra edilen operasyonda bir adet roketatar, bir adet lav silahı, bin 125 adet Biksi fişeği, 16 adet tüp ve iki adet pil bloğu ele geçirildi.

Diyarbakır Hazro'da ise güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist etkisiz hale getirildi.

BİZE ULAŞIN