İşgalci İsrail askerlerinin yaptığı katliam, İstanbul'da lanetlendi

İsrail'in Levent'teki İstanbul Konsolosluğu önünde toplanan bazı gruplar, işgalci İsrail güçlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde düzenlenen barışçıl gösterilere müdahalede orantısız güç kullanarak 15 Filistinliyi şehit etmesini protesto etti. Gösterilerde şehit edilen silahsız Filistinlilerin gerçek mermilerle ve başına, kalbine hedef gözeterek katledilmesi kınandı.

İşgalci İsrail askerlerinin yaptığı katliam, İstanbul'da lanetlendi

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyeleri, İsrail güçlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde düzenlenen barışçıl gösterilere müdahalede orantısız güç kullanarak 15 Filistinliyi şehit etmesini protesto etti.

Levent'teki İsrail'in İstanbul Konsolosluğu önünde toplanan Özgür-Der üyeleri, Filistin bayrakları ve çeşitli dövizler taşıdı.

Burada açıklama yapan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, her yıl Toprak Günü'nün yıl dönümü dolayısıyla Filistin halkının sürgün edilmesini kabul etmediğini belirtmek için yürüyüşler düzenlediğini söyledi.

Grup adına açıklama yapan Cihan Uyanık, dün Filistinlilerin ''Büyük geri dönüş yürüyüşü'' adıyla yaptıkları eylemlere İsrail tarafından saldırılar yapıldığını aktararak, ''Şimdiye kadar 15 Filistinli hayatını kaybetti, binden fazlası da yaralandı. İsrail'in işgal ve katliamlarına karşı Filistin halkının yanındayız.'' ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından, protestolar sonlandırıldı.

BİZE ULAŞIN