Can Dündar hakkında son dakika kararı!

Son dakika haberi... MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davanın firari sanığı Can Dündar hakkında gıyabi tutuklama kararı ve kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.

Can Dündar hakkında son dakika kararı!

MİT TIR'larına ilişkin olduğu iddia edilen görüntülerin cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanması ile ilgili açılan davada "Devletin güvenliğini ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama" suçu kapsamında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Can Dündar hakkında yeni bir karar alındı.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILMASI

Mahkeme heyeti Can Dündar'ın hakkındaki kovuşturmanın sonuçsuz kalması amacıyla yurt dışında bulunduğu ve bu nedenle kendisine ulaşılamadığı gerekçesiyle tutuklama kararı verdi. Heyet, aynı zamanda Can Dündar hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına hükmetti.

Bilindiği gibi Can Dündar, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesinde Genel Yayın Yönetmeni olduğu Cumhuriyet Gazetesi'nde MİT TIR'larına ait olduğunu iddia ettiği görüntüleri yayınlamıştı. İlerleyen süreçte hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklanan Dündar, tahliyesi ardından yurt dışına kaçmıştı. Halen firari olan Can Dündar'ın yaşadığı Almanya'dan Türkiye aleyhine kara propaganda yürüttüğü iddia ediliyor

Can Dündar hakkında son dakika kararı!

BİZE ULAŞIN