Başbakan Yıldırım terörle mücadele hakkında açıklamalarda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım Ankara'da yaptığı açıklamada "Dün Cerablus, bugün Afrin, yarın başka bir yer. Terörün batısı doğusu olmaz. Terör neredeyse bizler de orada her zaman karşılarındayız. Tüm terör örgütleri yok edilene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bu mücadelemize devam edeceğiz." dedi

Başbakan Yıldırım terörle mücadele hakkında açıklamalarda bulundu

Ankara'da açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, "Savaşlar sona ersin artık. Bunun için Türkiye gayret ediyor. Afrin bunun için yapılıyor. Aynı şekilde Fırat Kalkanı da bunun için yapıldı. Bakın El Bab'a, Cerablus'a ve bu bölgelere 160 bin Suriyeli kardeşimiz tekrardan yerleşti. Vatanlarına ve normal hayatlarına döndüler. Bu başarıyı Türkiye ve kahraman Mehmetçik sayesinde yaptık. Suriyeli kardeşlerimize evimizi ve kucağımızı açtık. Onların tekrardan vatanlarına dönmesi için çabalıyoruz. Bu bölgedeki tüm terör örgütlerini yok ediyoruz. Halkın ve bölgenin güvenliği için bunu yapıyoruz. Bu mücadelede halkımızın kararı ve duaları bizleri ayakta tutuyor. Tüm halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bunun yanında da canını bu ülke için feda edecek bir Cumhurbaşkanı'mız da var." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım: "Savaşlar sona ersin artık"

"Dün Cerablus, bugün Afrin, yarın başka bir yer. Tehdit nereden gelirse gelsin biz oradayız. Terörün, 'Fırat'ın doğusu, batısı' diye bir şey olmaz. Terör doğusunda da varsa biz oradayız, batısında da varsa biz oradayız. Tüm terör örgütleri yok edilene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bu mücadele uğruna birçok mehmetçiğimiz şehit oldu. Allah onların ruhlarını şad etsin, mekanları cennet olsun inşallah. Onlar şehadet şerbetini içtiler. Onlar bu vatanı ayakta tutan kahramanlar. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Allah'a emanet olun."

BİZE ULAŞIN