Son Dakika: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde silahlı saldırı! 4 öğretim görevlisi hayatını kaybetti

Son dakika haberi... Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) araştırma görevlisi Volkan Bayar, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlileri Yasir Armağan ve Serdar Çağlak'ı silahla öldürdü.

Son Dakika: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde silahlı saldırı! 4 öğretim görevlisi hayatını kaybetti

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) araştırma görevlisi Volkan Bayar aralarında dekan yardımcısının da bulunduğu 4 kişiyi öldürdü. Alınan bilgiye göre, Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Volkan Bayar henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlileri Yasir Armağan ve Serdar Çağlak'ı silahla öldürdü.

Üniversitede silahlı saldırı! 4 öğretim görevlisi hayatını kaybetti

SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLER

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Eğitim Fakültesi Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Araştırma Görevlisi Yasin Armağan hayatını kaybetti.

SALDIRGAN DEHŞET SAÇTI

İHA'nın haberine göre bugün saat 15.00 sıralarında, Osmangazi Üniversitesi'nin Meşelik Kampüsü'ne gelen Volkan Bayar dehşet saçtı. Büyük panik yaşanırken, saldırganın açtığı ateşte 4 kişi yaşamını yittirdi. Ölenlerin üniversite personeli olduğu belirtildi. Araştırma görevlisi olduğu öğrenilen saldırgan, yakalanarak gözaltına alındı. Saldırgan, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Saldırının nedeni henüz belirlenemezken, büyük korku yaşayan öğrenciler ve öğretim görevlileri üzerlerindeki şoku uzun süre atamadı. Kampüse çak sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Osmangazi Üniversitesi'nde yaşanan ve 4 kişinin öldüğü silahlı saldırının detayları ortaya çıktı!

4 ÖLÜ 3 YARALI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde araştırma görevlisi Volkan Bayar aralarında dekan yardımcısının da bulunduğu 4 kişiyi öldürüp 3 kişiyi yaraladı. Alınan bilgiye göre, Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Volkan Bayar henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çağlak'ı silahla öldürdü, 3 kişiyi yaraladı.

REKTÖRDEN İLK AÇIKLAMA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektör. Prof. Dr. Hasan Gönen, Eğitim Fakültesindeki silahlı saldırıda ölenlerin sayısının 4 olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Gönen, yaptığı açıklamada, "Volkan Bayar ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih Bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikçilerimiz takip ekmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş. Durum budur. Şu anda şimdilik 4 ölümüz var. Başımı sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun" dedi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde silahlı saldırı: 4 ölü! Olay yerinden ilk görüntüler...

SALDIRGANIN ASIL HEDEFİ ÜNİVERSİTE DEKANI MI?

Rektör Gönen, saldırgan Volkan Bayar'ın FETÖ'den ihraç edilmediğini, Bayar'ın üniversitedeki başka kişilerin FETÖ ile ilişkili olduğunu savunduğunu ifade etti. Gönen, saldırganın hedefinde üniversite dekanı olduğunu açıkladı. Odaya giren saldırganın dekanı orada göremeyince cinnet getirdiğini söyledi. Gönen, saldırgan hakkında soruşturma olduğunu söyledi. Üniversite rektörü, dekan ile saldırgan arasında daha önce bir tartışma olup olmadığına ilişkin "Tartışma yaşanmış olabilir, o konuda çok emin değiliz" dedi.

Olay yerine gelen Eskişehir Valisi açıklamasında başsavcılığın olayla ilgili 3 savcıyı görevlendirdiğini söyledi.

SALDIRGANIN HEDEFİNDEKİ DEKAN TWİTTER'DAN VİDEO PAYLAŞTI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Cemil Yücel, Twitter'dan paylaştığı videoda, "Arkadaşlar ben iyiyim saldırgan Volan Bayar isimli araştırma görevlisi. Akli dengesi yerinde değil, pek çok kişiyi şikayet eden bir insan. Önce benim odama geliyor, beni bulamayınca diğer odalara giriyor. 4 arkadaşımızın görev başında şehit düştüğünü öğrendik. Okula henüz ulaşamadım, bir program için dışarıdaydım. Ancak korkulan bir insandı" dedi.

Saldırganın hedefindeki dekan Twitter'dan video paylaştı

AA SALDIRGANIN FOTOĞRAFINI GEÇTİ

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ'NDEN SALDIRI AÇIKLAMASI

Osmangazi Üniversitesi Röktörlüğü, 4 kişinin hayatını kaybettiği silahla saldırı olayı ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bugün Üniversitemiz Eğitim Fakültesi'nde gerçekleşen silahlı saldırı sonucunda mesai arkadaşlarımız hayatını kaybetmiştir. Bu elim olayda, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Eğitim Fakültesi Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Arş. Gör. Yasir Armağan Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Bu menfur saldırıda hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm Üniversitemiz camiasına sabır ve baş sağlığı diliyoruz" diye belirtildi.

YÖK'TEN ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİNDE YAŞANAN SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde meydana gelen ve 4 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya ilişkin, "Olayın arka planında yer alan hususlar, adli merciler tarafından yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda aydınlanacaktır. Başta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi camiası olmak üzere bütün akademi camiamızın başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

YÖK Başkanı Saraç, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir araştırma görevlisinin 4 kişiyi öldürdüğü saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Saraç'ın açıklaması şöyle:

"Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu bir fakülte sekreteri, bir araştırma görevlisi ve ikisi de doktor öğretim üyesi olmak üzere dört üniversite personelimizin hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrendik. Olayın arka planında yer alan hususlar, adli merciler tarafından yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda aydınlanacaktır. Bu dehşet verici olay hepimizi derinden sarsmıştır. Saldırı neticesinde görevleri başında hayatını kaybeden fakülte sekreterimize ve akademisyenlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabr-ı cemil niyaz ederim."

Son dakika: Eskişehirdeki üniversitede katliam. Rektör o anları anlattı:

BİZE ULAŞIN