‘Bu iş şirazesinden çıktı’

Bakan Albayrak’tan, sanatçıları hedef alan Kılıçdaroğlu’na: İş öyle şirazesinden çıktı ki, kendi Mehmetçiğine moral ziyaretine giden insanlara hainlik yapacak düzeye kadar indi

‘Bu iş şirazesinden çıktı’
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Kadıköy, Ataşehir ve Kartal ilçe kongrelerinde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mehmetçiğe destek için bölgeye giden sanatçılara yönelik sözlerine işaret eden Bakan Albayrak, "İş öyle şirazesinden çıktı ki, kendi Mehmetçiğine moral ziyaretine giden insanlara hainlik yapacak düzeye kadar indi bu iş. Mehmetçik kimin askeri, kimin evladı? Hepimizin evladı. Terör örgütleriyle, temsilcileriyle, hapiste cezasını çeken terör örgütü mensuplarıyla ne işler çevriliyor? Hem Atatürk'ün partisiyim diyeceksin, hem Atatürk'e ihanet edeceksin" dedi. Bakan Albayrak şunları söyledi:

GAFLET UYKUSUNDAKİLERİ SİLKELEYELİM:
Askerimizin yanında durup destek olmak için giden insanlara, bölücü terör örgütlerinin diliyle ihanet içerisinde saldıran insanları görüyorsunuz değil mi? 2019 seçimlerine giderken, bütün bu resmin farkında olmayan, Türkiye'nin ateş çemberinin içinden geçtiği böyle bir süreçte, bu resmi göremeyen hemşehrilerimiz, komşularımız vardır. Bizim bu hakikati anlatmamız, varsa bu gaflet uykusu içerisinde olanları omuzlarından tutup silkelememiz lazım.

ADINDA CUMHURİYET YAZANLAR NEREDEYDİ?:
Bugün sınırların ötesinde, terör örgütleriyle Türkiye bir kurtuluş mücadelesi verirken, adında, tabelasında Cumhuriyet yazanlar, Cumhuriyete ve bu ülkeye kastedildiğinde neredeydiler? Daha da ötesi, ilkelerini sıraladığında cumhuriyetçilik, halkçılık, milliyetçilik, devletçilik diyenler ülkesine, devletine, milletine, Cumhuriyetine kastedildiğinde neredeler? AK Parti olarak biz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde nice kaleleri yıktık, nice kalelerde tarihi zaferler kazandık.
BİZE ULAŞIN