FETÖ'nün "ülke siyasetini dizayn planı" deşifre oldu! Kılıçdaroğlu'yla makamında görüşmüşler...

FETÖ'nün siyasi partiler başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarına sızdırdığı mensupları aracılığıyla ülke siyasetini yönlendirme girişimi örgüt mensuplarının ByLock yazışmalarıyla deşifre oldu. ByLock yazışmalarından: "SDD gençleri olarak Kılıçdaroğlu'nu genel merkezde odasında ziyaret ettik. Görüşmeyi dernek adına organize ettim. Sözcü olarak ben ve bir erkek arkadaş seçildik. Görüşme esnasında samimi bir hava oluşturmaya çalıştık"

FETÖ'nün ülke siyasetini dizayn planı deşifre oldu! Kılıçdaroğlu'yla makamında görüşmüşler...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)'nün sivil toplum kuruluşlarına sızdırdığı mensupları aracılığıyla ülke siyasetini yönlendirme girişimi ByLock yazışmalarıyla deşifre oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında elde edilen yeni ByLock yazışmaları ilgili dava dosyalarına gönderildi.

İşte o Bylock yazışmalarından bazıları:

"SDD GENÇLERİ OLARAK KILIÇDAROĞLU'NU GENEL MERKEZİNDE ZİYARET ETTİK"

FETÖ'nün sivil toplum kuruluşlarına sızdırdığı mensupları aracılığıyla ülke siyasetini yönlendirme girişimi örgüt mensuplarının ByLock yazışmalarıyla deşifre oldu. ByLock yazışmalarından: "SDD gençleri olarak Kılıçdaroğlu'nu genel merkezde odasında ziyaret ettik. Görüşmeyi dernek adına organize ettim. Sözcü olarak ben ve bir erkek arkadaş seçildik. Görüşme esnasında samimi bir hava oluşturmaya çalıştık" Sempatizan gibi davranarak bu kuruluşlarda söz sahibi olan örgüt mensupları, istihbarat elamanları gibi edindikleri bilgileri ByLock üzerinden mahrem imamlara ulaştırdı. Bu bilgileri kullanmak üzere istihbarat havuzunda toplayan FETÖ'nün, partileri ideolojik yaklaşımlarına göre fişlediği belirlendi.

DOĞAN - TİMAŞ - ORTADOĞU - FIRAT DİYE KODLAMIŞLAR

Buna göre, örgüt sağ çizgide siyaset yapanları "Timaş", sol görüşlü ve liberal kuruluşları "Doğan", milliyetçi kuruluşları "Ortadoğu", HDP ve siyasi çizgisindeki kuruluşları ise "Fırat" diye kodladı. Kurumlara sızdırdığı mensuplarını, "Optik" adını verdikleri güvenlik soruşturmasından geçiren FETÖ, bu şekilde kendi içinden sızmaları da önledi.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca örgütün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmalar kapsamında hazırlanan iddianamelere de yansıyan ByLock yazışmalarından bazıları şöyle:

"KILIÇDAROĞLU İLE MAKAMINDA GÖRÜŞME"

"Doğan, Kılıçdaroğlu ile görüşme. Bir de ablamızdan dinleyelim. 2 Ocak Cumartesi SDD gençleri olarak Kılıçdaroğlu'nu genel merkezde odasında ziyaret ettik. Görüşmeyi dernek adına organize ettim. Sözcü olarak ben ve bir erkek arkadaş seçildik. Görüşme esnasında samimi bir hava oluşturmaya çalıştık. Ona SDD olarak yaptıklarımızdan ve planlarımızdan bahsettik. Çalışma raporumuzu ve 10 Ekim kitapçığımızı sunduk.

Çok mutlu oldu. 'Çok iyi düşünmüşsünüz.' dedi. Ona SDD'de çekirdek kadro kurduğumuzdan ve bunu Türkiye çapında geliştirmek istediğimizden bahsettik. O da CHP Gençlik Kolları'nın bu konuda eksikliğine atıfta bulunarak bizlerin daha çok çalışıp partili olmayan sol görüşlü üniversitelilere böyle bir ortam hazırlamamız gerektiğinden bahsetti. Çıkmadan kendisini derneğe üye yaptık. Bir de selfie aldık. Çıkışta hemen kapıda Ankara İl Başkanı'yla karşılaştık. Beni ve partiye giden birkaç arkadaşı tanıdı. 'Benim çocuklarım ne geziyor burada' diye takıldı.

FETÖ'CÜ, HDP'DE DELEGE OLMUŞ

"Fırat, Sırrı Süreyya... 20 Aralık'ta Yenimahalle (HDP) ilçe konferansı oldu. Orada görevliydim. Pankart falan astık. Sırrı Süreyya Önder de geldi, selamlaştı, konuştuk. Tam benim çantamın olduğu yere oturmuş. Çantamı almaya gidince 'Gel gel, burası senin yerin.' dedi. Beni yanına oturttu. Sohbet ettik. Fotoğraflarımız çekildi. İl konferansı için delege seçimleri yapıldı. Ben de aday oldum ve seçildim."

"Nazli Toprak (nazlitopragam) yazdı: 15 ocak Cuma günü kadın konferansı yapıldı. İns¸aat Mühendisleri Odasında. Ben kadın koordinasyonu teknik ekibinde olduğum için görevliydim ve sabah 07.30'da orada olmam gerekti. Vekillerin kartlarına kadar herkesin delege kartlarını kontrol ettik. Konferansa Figen Yüksekdagˆ, Dilek Öcalan, Hüda Kaya, Meral Danıs¸ Beştaş, Aysel Tuğluk ve benim tanımadığım kadın vekillerin tamamı katıldı. Figen Yüksekdagˆ'ın konus¸masından sonraki kısımlar basına kapalı yapıldı. Delegeler ve yetkililer tek tek söz alıp konuştu... Baya kalabalıktı. Yaklas¸ık 67 ilden delege katılımı oldu."

BİZE ULAŞIN