Anasız yaşanır da vatansız yaşanmaz

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında üzerinden tank geçmesi sonucu şehit düşen ev kadını Türkan Türkmen Tekin’in eşi Ramazan Tekin: Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Üç çocuğum var, anasız yaşanır da vatansız yaşanmaz

Anasız yaşanır da vatansız yaşanmaz
Ramazan Tekin ile 13 yaşındaki kızı Hilal Sümeyye Tekin, Muğla'nın Bodrum ilçesinde, eşinin adının verildiği Türkan Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. Eşinin ve 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarının yer aldığı panoyu inceleyen Tekin, darbe girişimi gecesi yaşananları anlattı. Yaşananları duyar duymaz önce İstanbul'un Esenler ilçesinde polis karakoluna gittiklerini belirten Tekin, ardından da Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere yola devam ettiklerini söyledi. Tanıdıklarını da sokağa çağırdıklarını söyleyen Tekin, "Yürürken baktım amcalar, teyzeler, torunlarıyla beraber, aileler katıldı, sevindim. Çoğaldık. İğne atsan düşmez. Bayrağımızla 'Allah'ım vatanımıza bir şey olmasın, güç kuvvet ver' diye dua ederek devam ettik" dedi.

HAİNLER BİLE BİLE EZDİ
Yürürken ayağının dikişlerinin patladığını dile getiren Tekin, şunları kaydetti: "Ayağım ağrıyordu ama eşime yansıtmadım. 'Biraz oturalım' dedim. Eşim 'Yok, vatan elden gidiyor' dedi. 'Allah korusun' dedim devam ettik. Üst geçittekiler 'Tank geliyor' diye bağırıyormuş. Dönüp baktım tank geliyor. Donup kaldım. Nasıl olur? Bu tankı bizim milletimiz almış, halkın parasıyla alınmış dedim. İnsanları bile bile ezdi hainler. Tank geçtikten sonra ağır yaralanan eşimi kucakladım. Çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırdık."
Hainlerin insanların bölgeden kaçması için iki kere alçak uçuş yaptığını ifade eden Tekin, o gece kimsenin kaçmadığını anlattı. Eşinin isminin okullara verilmesinden gurur duyduğunu aktaran Tekin, "Şehitlik herkese nasip olmaz. Bir şehit eşi olmaktan gurur duyuyorum. Eşimin adını taşıyan 12 okul var. Nice Türkanlar çıkacak bu okullardan. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Üç çocuğum var. Anasız yaşanır da vatansız yaşanmaz. Çocuklarım okumaya devam ediyor. Eşim okumayı severdi" dedi.
BİZE ULAŞIN