Son Dakika: Başbakan Binali Yıldırım'dan ABD ve Rusya'ya flaş uyarı

Son dakika haberi... Başbakan Binali Yıldırım Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, ABD ve Rusya arasında yaşanan gerilime ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Son Dakika: Başbakan Binali Yıldırım'dan ABD ve Rusya'ya flaş uyarı

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, ABD ve Rusya arasında yaşanan gerilime ilişkin " İşleri daha da karmaşık hale getirecek girişimlerden uzak durulmasını dostlarımıza tavsiye ediyoruz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'dan ABD ve Rusya'ya flaş uyarı

ABD VE RUSYA'YA UYARI

Amerika ile Rusya'nın Suriye konusunda yaptığı açıklamalara ilişkin bir soru üzerine Yıldırım, "Amerika ile Rusya arasında sosyal medya üzerinden bir atışmadır gidiyor. Bölge zaten uzun yıllardan beri iç savaştan, göçlerden büyük bir bedel ödedi. İşleri daha da karmaşık hale getirecek girişimlerden özellikle uzak durulmasını dostlarımıza tavsiye ediyoruz. Sayın cumhurbaşkanımınız Rusya ve Amerika Başkanları ile görüştü. Kimyasal silah kullanımı masum insanları, çocukları katletmenin asla affedebilecek bir tarafı yoktur. Bu bir alçaktır şiddetle, nefretle kınıyoruz. Mutlaka bunu yapanlar bedelini ödemelidir. Bugüne kadar bölgede, Türkiye'nin, Rusya'nın ve İran'ın ön ayak olduğu kalıcı barışa yönelik faaliyetlerini akamete uğratacak zarara uğratacak çapta girişimlerden de uzak durulmalıdır muhataplarımıza tavsiyemiz budur bu noktada gerekli uyarıları yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

OHAL SALI GÜNÜ MGK'DA DEĞERLENDİRİLECEK

OHAL'in önümüzdeki hafta TBMM'de görüşülecek olmasına ilişkin bir soru üzerine Yıldırım, "Salı günü önce MGK toplantısı olacak. Konu orada değerlendirilecek verilen karar doğrultusunda karar verilecek" dedi.

BİZE ULAŞIN