Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Suriye operasyonu açıklaması!

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Fatih 6. Olağan İlçe Kongresi'nde Suriye operasyonuna ilişkin şu ifadeleri kullandı: Son günlerde rejimin kimyasal saldırısının ardından ABD ve Rusya'nın başını çektiği restleşmeye şahit olduk. Bu sabah rejim hedeflerine operasyon yapıldı. Onun için bu gece de uykusuz geçti. Rejimin daha önce de çeşitli defalar yaptığı bu tür saldırıların cevapsız bırakılması düşünülemezdi. Bu bakımdan operasyonu doğru buluyoruz. Kimse bu kimyasal saldırının faili bedelini ödemesi lazım. Ancak kimyasal saldırıya düzenlenen bu hassasiyetin konvansiyonel silahlarla katledilen yüz binlerce masum sivil için de gösterilmesini istiyoruz. Erdoğan, açıklamasında bugün Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşeceğini belirterek "Bu arada Sayın Putin ile ve ABD ile de görüşeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Suriye operasyonu açıklaması!

İlçe kongresi öncesinde kendisini bekleyen büyük bir kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üstünlük sadece takvadadır. Hepimizin yarın gideceği yer 2 metreküp mezar. Zaten ölümü öldürdüğümüz gün güçlüyüz. Afrin'de bunu gördük mü? Afrin'deki gazilerden yanıma geldiler. Bir tanesi çok manidardır. Arkadaşı dedi ki: Bu komutan çok farklı. Bu cephede adeta delik deşik oldu. ÖSO'dan. Karnı yok dediler. Aç dedim. Hakkaten karnı alınmış. Omuzdan, kalçadan aldığı mermiler. O haliyle tekrar cepheye gitmiş. Ondaki o inanç, iman..." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"HESABA ÇEKTİLER, YANLIŞ OLUYOR GİTMEN LAZIM DEDİLER"

Bay Kemal ne diyor? Onlar (ÖSO) terör örgütü diyor. Onlar benim Mehmetçiğim ile beraber Afrin'de savaşan yiğitler. İşte şu anda da Afrin'de yaklaşık 4 bin 200 terörist etkisiz hale getirildi. Hani gitmiyordun? Ne oldu? Şimdi Hatay'a gitmiş. Hani o adamın yanında ne işin var diyordun. Ne işin var senin Hatay'da. Hesaba çektiler. Yanlış oluyor gitmen lazım dediler. Bu adam aynısı 7 Ağustos'ta Yenikapı'da yaptı. Biz demokrasiyi yeniden inşaa ediyoruz. Bizim ruhumuzda kardeşlik inşaa edilmiş vaziyette.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fatih'te kongre öncesi konuştu

"YURTDIŞINDAN 80 TANE FETÖ'CÜ ALDIK, GELDİK"

Cudi'de Gabar'da Tendürek'e inlerine girdik. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Kosova'dan 6 tanesini, 3 tanesini Gabon'dan aldık geldik. Yurt dışından 80 tanesini aldık geldik (FETÖ). Almaya devam. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız.

"TUNA NEHRİ AKACAK İNŞALLAH"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamaların ardından kongre salonuna geçti.. Kongreye katılan partilileri selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan Fatih'in tüm mahallelerdeki vatandaşlarıma selamlarımı yolluyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kardeşlerim dışarıda büyük bir katılım vardı. Onun için bugün Fatih bir başka. Fevzipaşa caddesinde bir dükkana uğradım. Tam orada kahvemizi içerken dışarıda maşallah bir miting hazırlığı oldu. Fatih Belediyesi'nin orkestrasını dinledik. Tuna Nehri'ni söylediler. Evet Tuna Nehri akacak inşallah" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"SURİYE'YE YAPILAN OPERASYONU DOĞRU BULUYORUM"

"Son günlerde rejimin kimyasal saldırısının ardından ABD ve Rusya'nın başını çektiği restleşmeye şahit olduk. Bu sabah rejim hedeflerine operasyon yapıldı. Onun için bu gece de uykusuz geçti. Rejimin daha önce de çeşitli defalar yaptığı bu tür saldırıların cevapsız bırakılması düşünülemezdi. Bu bakımdan operasyonu doğru buluyoruz. Kimse bu kimyasal saldırının faili bedelini ödemesi lazım. Ancak kimyasal saldırıya düzenlenen bu hassasiyetin konvansiyonel silahlarla katledilen yüz binlerce masum sivil için de gösterilmesini istiyoruz. Suriye'de oynanan oyun başkadır. Suriye'de yapılan iş, önce rejimin zulmüne sessiz kalmak, ardından bir terör örgütünün el altından destekleyip sahaya sürülmesi, sonra da başka bir terör örgütüyle asıl projeyi hayata geçirmektir. Bunları kimse görmezden gelemez ama biz bunları hep konuştuk, hep söyledik. Biz bu oyunu çoktan çözdük. Biz eğer hedef DEAŞ'sa biz DEAŞ'la zaten savaşıyoruz ya. Biz DEAŞ'a karşı mücadelemizi verdik. Nerede? Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 bin DEAŞ'lıyı biz oralardan etkisiz hale getirerek attık. Suriye'de halklar için bir adım atılacaksa tüm terör örgütlerine karşı aynı ilkeli tavrın ortaya konması gerekiyor. Suriye halkı rejim ile terör örgütleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılmamalıdır. Sınırları içinde 3,5 milyon Suriyeliyi misafir eden bir ülke olarak bu sorunun çözülmesini en çok biz isteriz. Az önce kahve içtiğimiz yerde ders çalışan Suriyeliler gördüm. Biz ensar olan bir toplumdan, yıllar yılı Mekke'nin fethine hazırlanmış bir Peygamber'i gördük. Bu kolay bir şey değil. Sevgililer sevgilisi Peygamberimizi muhacir olarak Medine'ye ama Mekke'ye dönüşü manidardır. Muhacir olan Peygamberimiz Evelallah Mekke'nin fethini bitirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da Suriye açıklaması "Operasyonu doğru buluyoruz"

"BAY KEMAL BU İŞLERDEN ANLAMAZ"

Bay Kemal bu işlerden anlamaz. Ama Bay Kemal bugün Hatay'a gidiyor. Hayırlı yolculuklar, biz dalga geçmeyiz, yeter ki gitsin. Yanına hangi sanatçıyı almış bakmayız. Yeter ki teröristleri yanına almasın. Adalet kavramı çok güzel bir kavram. Ama adalet yürüyüşü yaparken yanına teröristleri alırsan onun adı adalet olmaz, atalet olur.

ERDOĞAN'DAN DİPLOMASİ TRAFİĞİ

Birazdan Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşeceğiz. Bu arada Sayın Putin ile ve ABD ile de görüşeceğiz. Biz kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için doğru bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. 5 yıl önce Esad ile ilgili düşüncelerimize dünya kulak kabartsaydı bugün bu hale gelmeyecekti. Malesef bir kulaklarından girdi bir kulaklarından çıktı. Dinlemediler. Sahada yolumuza devam ederken soruna Astana ve Cenevre çerçevesinde çözüm bulma gayretimizi de sürdüreceğiz. Son kriz dünyanın nasıl büyük bir tehdit altında olduğunu da koymuştur. Tüm dünyaya çağrıda bulunuyorum: Gelin, kimyasalıyla, konvansiyoneliyle kitle imha silahlarının her çeşidinin ve mevcut silahların geleceğini masaya yatıralım. Gelin, Suriye'de yaşanan son krizi yeni nükleer ve konvansiyonel silahlanma projelerine dev kaynaklar aktarmanın değil bu imkanları tüm insanlığın hayrına kullanmanın vesilesi haline getirelim. ABD ve Rusya'ya dedim ki: Gelin, 3,5 milyon mülteci sadece bizde var. Bu silahlanma yarışını bir kenara koyalım. Bu teröristleri buradan def edelim. Güvenli bölgeler oluşturalım dedim. Çok güzel dediler ama adım atmadılar. Suudi Arabistan'a da yaptım bu teklifi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Buradan tüm dünyaya bir çağrıda bulunuyorum"

"HER SEÇİME BİR İMTİHAN NAZARIYLA BAKTIM"

Her seçimi milletimizin bize olan güveninin bir göstergesi olarak görüyorum. Her seçime bir imtihan nazarıyla baktım. En son imtihanımızı 16 Nisan'da verdik. İnşallah 2019 seçimi çok daha farklı olacak. Eğer isminiz Fatih ise sizinde Fatih gibi neticeler elde etmeniz gerekir. Burada Fatih Sultan Mehmet Han var. Yavuz Sultan Selim Han, Kanuni Sultan Süleyman Han var. Bu ne demek? Sorumluluğunuz çok büyük. Fatih İlçesi'ne hakettiği hizmetleri getirmek ecdadımıza sorumluluğumuzun da bir gereğidir. Benden bir şey istediler, Külliye'ye gelebilir miyiz dediler. Bende onlardan sizden 300 kişi istiyorum dedim. Külliye'ye gelecekler. Burası eskiden Sulukule idi. Hakkaten medeni bir Sulukule meydana geldi. İşe AK Parti bu demektir. Mezbelelikleri ele alıp modern hale getiren belediyeler demektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Fatih 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu

BİZE ULAŞIN