Son dakika: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara'da

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Suriye'ye düzenlenen hava harekatı için "Operasyon Esad, Rusya ve İran'a açık mesajdı" dedi.

Son dakika: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara'da

Canikli, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Stoltenberg'i, Milli Savunma Bakanlığı'na gelişinde askeri törenle karşıladı.

Tören birliğini "merhaba asker" diyerek selamlayan Stoltenberg, şeref defterini de imzaladı.

Törenin ardından Bakan Canikli ile Stoltenberg, ikili ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdi.

NATO'dan Türkiye'ye kritik ziyaret!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye düzenlenen hava operasyonu hakkında konuştu:

OPERASYON ESAD, RUSYA VE İRAN'A AÇIK MESAJDI

"Operasyon Esed, Rusya ve İran'a açık mesajdı. Uluslararası kamuoyunun kenarda sessiz durmadığı gösterildi. Kimyasal silah kapasitesini azaltacak bir operasyondu.MACRON'UN SÖZLERİNE YANIT:

Türkiye'nin NATO için önemli bir müttefik olduğunu vurgulayan Stoltenberg, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "Suriye saldırısı ile Türkiye ile Rusya'yı ayırdık" sözleri hakkındaki soruya "NATO, siyasi olarak Rusya ile görüşülmesine karşı değil" yanıtını verdi.

TÜM MÜTTEFİKLERE ÇAĞRI:

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg dün yaptığı açıklamada NATO'nun destek için Türkiye'de ciddi bir mevcudiyeti olduğuna dikkati çekerek "Tüm müttefiklere Türkiye'ye daha fazla destek sağlamaları konusunda çağrıda bulunuyorum" demişti.

BİZE ULAŞIN