CHP'den Ekrem İmamoğlu provokasyonu! Hukuki süreç bitmeden...

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, partisinin resmi sitesinde yer alan yerel yönetimler bölümünde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gösterildi. Hukuki süreç henüz bitmeden ve hile yapılan sandıklarla ilgili çalışmalar devam ediyorken CHP'nin böyle bir skandala imza atması yeni bir provokasyon çabası içinde olduklarını da gösterdi.

CHP'den Ekrem İmamoğlu provokasyonu! Hukuki süreç bitmeden...

Yüksel Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükçekmece'de seçimin iptali yönündeki itiraz üzerine vereceği kritik kararın ertelenmesi üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'a giderek; Meclis grubu ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantılarını gerçekleştirdi.HUKUKİ SÜRECİ YOK SAYDILAR!

Hukuki süreç henüz sürmesine rağmen Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan toplantılarda milletvekilleri ve parti yöneticileri Ekrem İmamoğlu'nun kazanması dışında başka bir durumun asla kabul edilmeyeceği konuşuldu.

Kılıçdaroğlu kurmaylarına "İstanbul'da sandıktan İmamoğlu çıktı. Başka bir durumu asla kabul etmiyoruz. Başka bir ihtimali de konuşmuyoruz" diyerek adeta henüz sürmekte olan hukuki süreci ayaklar altına aldı.

CHP, hukuki süreci ayaklar altına alarak internet sitesine İmamoğlu'nu başkan olarak ekledi!

BÜYÜK PROVOKASYON!

CHP içinde bu konuda alınan kararın ardından bu yönde bir adım da geldi. CHP'nin resmi internet sitesinde "Yerel Yönetimler" başlığı altında belediye başkanlarının isimlerinin sıralandığı alan 31 Mart'tan sonra geçen hafta sonuna kadar boş bırakılmıştı.

Parti içinde İmamoğlu'nun kazanmasının dışında başka bir seçeneğin kabul edilmeyeceği yönünde karar alınmasının ardından söz konusu bölüme İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak eklenerek büyük bir provokasyona daha imza atıldı.

BİZE ULAŞIN