Son Dakika Haberi: Başkan Erdoğan duyurdu: Barış Pınarı Harekatı resmen başladı!

Tüm Türkiye'nin beklediği son dakika haberi geldi! Başkan Recep Tayyip Erdoğan twitter hesabı üzerinden Barış Pınarı Harekatı'nın başladığını resmen duyurdu. Erdoğan "SMO ile birlikte operasyon başlamıştır. Amacımız bölgeye huzur ve barış getirmektir" dedi. Barış Pınarı Harekatı amacı Fırat'ın doğusunu terör örgütlerinden temizlemek ve güvenli bölge oluşturmak. Son dakika gelişmelerini sabah.com.tr'den takip edebilirsiniz.

Son Dakika Haberi: Başkan Erdoğan duyurdu: Barış Pınarı Harekatı resmen başladı!
Çarşamba 09.10.2019 17:27
Son Güncelleme: Çarşamba 09.10.2019 17:51
ABONE OL

Tüm Türkiye'nin beklediği son dakika operasyonu başladı. Barış Pınarı Harekatı'nın başladığını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Fırat'ın doğusuna yapılan operasyonda hedef bölgeye barış ve huzur getirip güvenli bölge oluşturmak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında, "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır. Amacımız, güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan Barış Pınarı Harekatının emrini böyle verdi

"GÜVENLİ BÖLGE OLUŞTURACAĞIZ"

Erdoğan, "Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız güvenli bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız" açıklamasını yaptı.

Başkan Erdoğan açıkladı: Barış Pınarı harekatı başladı

"HER BİRİNİ ALINLARINDAN ÖPÜYORUM"

Ayrıca Başkan Erdoğan "#BarışPınarıHarekatı'nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kendilerine ve bu harekatta Türkiye'yle birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun." diyerek askerlerimize de destek mesajı verdi.

TALİMATI BÖYLE VERDİ

Başkan Erdoğan'ın açıklaması tüm uluslararası ajanslarda son dakika olarak geçti. Erdoğan'ın operasyonun emrini verdiği anlar da böyle tarihe geçti.

'Barış Pınarı' Harekatı başladı! Tel Abyad'da YPG mevzileri bombalanıyor! Barış Pınarı Harekatı'ndan ilk kareler! Ceylanpınar ve Nusaybin'e 3 havan mermisi düştü! Yaralanan olmadı